Залежно від бойової ситуації і поставленої перед підрозділом завдання магазини до Автомату Калашникова можуть споряджатися різними боєприпасами. Серед інших є патрони з дуже дивними і навіть загадковими білими кулями. Для людини, непогруженної в тему, може бути неясно, у чому їхня відмінність від усіх інших. А тому саме час прояснити ситуацію щодо цього.
Автомат Калашникова зразка 1974 року (а також всі наступні моделі) під калібр 5.45 мм може використовувати боєприпаси різних типів. Тут і бронебійні, і обтяжені, і запальні, і трасуючі, а також будь-яка екзотика на кшталт бронебійно-запальних. Серед інших боєприпасів для автомата слід виділити патрони із загадковими білими кулями.
На сьогоднішній день до АК випускається три основні види небойових патронів. Перший – це навчальний 7Х4, який зовні мало чим відрізняється від бойового. Видає такий «боєприпас» лише наявність характерних вм’ятин на гільзі, а також відсутність захисного маркування на пулі. Усередині таких патронів немає пороху. Другий – це холомті патрони 7Х3 без будь-якої кулі в принципі. Третій вид не бойових боєприпасів – це холості патрони 7Х3М з імітаційною кулею. Останній тип є героєм сьогоднішнього обговорення.
Холості патрони 7Х3М потрібні для навчальних занять з максимальним наближенням до реальної стрільби та спорядження магазинів. По суті, єдина відмінність цих патронів від бойових у тому, що куля у них не металева, а пластикова. А значить їх використання вже вимагає дотримання всіх правил техніки безпеки. Стріляти такими холостими у людей – заборонено, оскільки вони становлять загрозу.
Летальними боєприпасами 7Х3М не вважаються. Однак, пластик, що вилітає зі ствола зброї під дією порохових газів, цілком здатний травмувати людину на короткій та середній дистанції. Хоча в переважній більшості випадків така куля руйнується ще в каналі ствола, її уламки легко пробивають одяг, папір, картон, шкіру людини, а також верхні шари жиру та м’язів на дистанції до 30-50 метрів.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати для чого під час Другої світової війни німці використовували дерев’яні кулі