Техно
0

Навіщо англійці приварювали до своїх танків гусениці, які бовталися ззаду.

На фотографіях деяких британських танків часів Другої світової війни можна побачити дуже дивну штуку: кілька приварених разом з саморобними кронштейнами гусениць. Ставилися кронштейни з траками строго в задній частині гусениці так, щоб могли волочитися по землі. Питання: навіщо це було потрібно?

Британські танки у Єгипті.

Як відомо, британська армія у роки Другої світової війни зіткнулася з італійцями та німцями в Африці. У жовтні 1942 року наближалася чергова велика битва з африканським корпусом Ервіна Роммеля, якого в солдатському середовищі за численні успішні дії в Африці прозвали «Лисом пустелі». Бійцям Бернарда Лоу Монтгомері належало зчепитися з німцями в битві за Ель-Аламейн, місто на півночі Єгипту, захід Олександрії. Війська Роммеля були міцним горішком, тому англійці вирішили спробувати виграти ініціативу з допомогою військової хитрощі.

Ервін Роммель - Лис пустелі, з біноклем у кашкеті з окулярами.

Незважаючи на очевидну перевагу британської армії, що склалася, готувалися до другої битви за Ель-Аламейн ґрунтовно. Англійці вирішили обдурити німців, ударивши з того боку, з якого на них не чекають. До підготовки були підключені співробітники «Advanced Headquarters ‘A’ Force». Спеціальна штабна група «А» під керівництвом генерала Дадлі Кларка також займалася питаннями маскування військ і введенням в оману ворожої розвідки.

Британці вирішили потай перегнати танки.

Під час підготовки битви за Ель-Аламейн у групі «А» запропонували встановити близько 2 тисяч танкових муляжів на південному напрямку від міста. При цьому 1029 танків повинні були бути перекинуті на північ від місця майбутньої битви і вдарити німцям у спину. Однак, для цього танки слід непомітно перегнати на кілька сотень кілометрів. Тоді у групі «А» і вигадали план під назвою «Сонячний щит».

Механізм стирання слідів.

За допомогою спеціальних коробок танки маскувались під вантажівки. З повітря вони справді були схожі на військові транспортні автомобілі. Проте була ще одна проблема: танки залишають за собою характерний слід від гусениць. При великому скупченні машин слідів може бути достатньо навіть для того, щоб їх упізнали після прольоту літака-розвідника. Цю проблему вирішив Джаспер Маскелін, один із співробітників групи «А», який в цивільному житті працював фокусником. Маскелін запропонував зробити імпровізований пристрій для стирання слідів, що залишаються танковими гусеницями. Для цього за кожною гусеницею слід було приварити кронштейн з кількома танковими траками, які бовталися. Фрагменти гусениць тяглися по піску і майже повністю стирали залишені сліди.

Результат із випробувань у групі А.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про танки, які в СРСР поставляла Велика Британія і як вони вплинули на хід війни

Advertisement
Теги: , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню