ЗРК Crotale призначений для знищення повітряних цілей, що летять на малих і гранично малих висотах – від 15 метрів до 5 кілометрів. ЗРК обладнано системою розпізнавання належності цілі та ТВ-камерою з режимом її автоматичного супроводу, обладнанням радіозв’язку, що забезпечує обмін інформацією між пунктами бойового керування на дальності до 10 км між пунктом бойового керування та пусковою установкою. Додатково ЗРК оснащений двома ракетами Mistral, а також новою РЛС із фазованими антенними решітками.
Бойові машини комплексу Crotale (налічує пункт бойового керування та 2-3 пускові установки) монтуються на броньованому колісному шасі P4R (4х4). Місце водія розташоване в передній частині машини, робоче місце оператора і все обладнання по центру, а моторний відсік ззаду. Екіпаж налічує 3 особи.
Пункт бойового управління ЗРК Crotale здійснює огляд повітряного простору, виявлення цілей, розпізнавання їх приналежності та типу. Імпульсно-доплерівська РЛС виявлення Mirador-IV Е-діапазону (2-4 ГГц) монтується зверху корпусу шасі, має швидкість обертання антени 60 об/хв і здатна виявляти цілі, що низько летять, на дальності 18,5 км, що мають швидкість польоту в діапазоні від 35 до 400 м/с та висоту польоту від кількох десятків метрів до 4,5 км.
До складу обладнання пункту бойового управління входять: електронно-обчислювальна машина SN 1050, що працює в режимі реального часу, панель з дисплеями і апаратура зв’язку, що передає в цифровому вигляді інформацію на пускові установки. РЛС може виявляти до 30 цілей із виділенням 12 найбільш небезпечних для автоматичного супроводу. Як тільки ціль виявлена, здійснюється розпізнавання її приналежності: інформація, що ціль – ворожий літак, відображається на дисплеї. Дані про ціль за допомогою апаратури зв’язку передаються однією з пускових установок з боєготовими ракетами.
На пусковій установці змонтовано моноімпульсну РЛС наведення ракет J-діапазону (12-18 ГГц) з максимальною дальністю виявлення до 17 км і 4 контейнери для ракет (по два з кожного боку). РЛС наведення може супроводжувати одну цілі та наводити на неї одночасно дві ракети.
У бойовому положенні пускова установка розміщується на трьох гідравлічних домкратах, два з яких розташовані передніми колесами, один у задній частині машини. Прибувши на позицію, комплексу потрібно менше 5 хвилин для приведення в боєздатність. Після виявлення та захоплення цілі на супровід ракета може бути запущена через 6,5 секунди, а інтервал між пусками 2,5 секунди.
Усі компоненти комплексу ЗРК Crotale поєднуються за допомогою радіоліній у своєрідну мережу. Тому можлива передача інформації на пускову установку не тільки з пункту бойового керування, а й з іншого пускового встановлення. Оскільки на пусковому шасі немає боєзапасу ракет, то запасні ракети перевозяться на спеціальному автомобілі, а перезаряджання здійснюється за допомогою легкого крана за 2 хвилини.
Ракета R440 постійно знаходиться у транспортно-пусковому контейнері (ТПК). Загальна вага ракети разом із ТПК становить 100 кг. Уламкова фугасна бойова частина спрямованої дії розміщена в центральній частині корпусу ракети. Радіус розльоту уламків становить 8 м, а швидкість розльоту сягає 2,3 км/с.
Бойова частина підривається за допомогою інфрачервоного неконтактного або дублюючого контактного підривника. При цьому максимальна дальність на якій комплекс Crotale може знищувати цілі, що мають малу радіальну швидкість (наприклад, вертоліт), становить 14,6 км. Імовірність ураження мети однією ракетою становить 0,8 і зростає до 0,96 при стрільбі двома ракетами.
Тактико-технічні характеристики ЗРК Crotale:
- довжина, м – 6,22;
- ширина, м – 2,72;
- висота, м – 1,93;
- кліренс, м – 0,450;
- швидкість руху, км/год – 70;
- запас ходу, км – 600;
- висота ураження цілі, км – 0,015 – 5;
- дальність дії, км – 0,5-10;
- довжина ракети, мм – 2890;
- діаметр корпусу, мм – 150;
- розмах крил, мм – 540;
- маса ракети, кг – 84;
- тип бойової частини: осколкова, спрямованої дії;
- маса бойової частини, кг – 15;
- максимальна швидкість ракети, м/с – 750.