Будь-який механізм, зроблений людиною, є сукупністю компромісів. Зброя в цьому відношенні є найкращою ілюстрацією до озвученої вище тези. Винятком не є і добре відомий автомат Калашникова, який, крім численних переваг, має й зовсім конкретні недоліки. Більшість недоліків конструкції АК при цьому є закономірним продовженням його переваг.
З того самого моменту, як автомат Калашникова з’явився на світ, конструктори докладали багато зусиль для того, щоб якщо не повністю нейтралізувати, то принаймні значною мірою згладити недоліки цієї зброї. Більшість мінусів конструкції зберігається в автоматах Калашникова досі, будучи «родовими хворобами», які є у абсолютно будь-якої зброї.
У автомата є три серйозні недоліки. Перший – це відносно малопотужний проміжний патрон, який уможливлює досить ефективну прицільну стрілянину чергами, проте при цьому випускає кулі з помітно меншою початковою швидкістю, ніж хотілося б. Другий недолік виникає з першого. Кулі АК мають підвищене розсіювання, а значить меншу купчастість і точність. Третій недолік – надмірна потужність газового двигуна. Тому при стрільбі довгими чергами приціл зброї без жорсткої фіксації рано чи пізно збивається.
Крім того, у автомата Калашникова можна виділити як мінімум ще два важливі, нехай, і відносно невеликі недоліки. Перший стосується перемикача вогню. В АК він відверто незручний, навіть у порівнянні з аналогічною зброєю ХХ століття. Крім того, перемикач видає характерне гучне клацання, що далеко не завжди добре через очевидні причини. Другий дрібний недолік – надто коротка прицільна лінія автомата, що гарантовано знижує точність ведення вогню одиночними.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати чому магазини для автомата Калашникова пофарбовані в оранжевий колір