На фотографіях різних партизанів та бійців воєнізованих формувань часто можна побачити автомати Калашникова, які обмотані синьою стрічкою. Кулемети і рідше снайперські гвинтівки також можна зустріти в такому вигляді. Як правило, цівка, магазин і приклади обмотуються ізострічкою. Зазвичай цим займаються вихідці з країн Азії та Африки. Виникає закономірне запитання: чому?
Як відомо, без синьої ізострічки не працює навіть автомат Калашникова! А якщо серйозно, то є лише дві причини. Що стосується намотування ізострічки на магазинах, то зазвичай це робиться для створення подвійних спарок і валетів з елементів боєживлення для спрощення та прискорення перезарядки. Однак у цих діях немає нічого очевидного. Що ж до прикладу і цівки, то їх обмотують через сонячне світло.
Дехто скаже: але ж ізоляційна стрічка теж гріється, не гірше ніж дерев’янка на старому АК! Це правда. Однак річ в тому, що приклад чи цівка стають теплими. При попаданні прямих сонячних променів на поверхню деревини захисний лак починає псуватись. Цей лак погано пахне і, головне, дуже неприємний на дотик. Чи треба говорити, що брудні, липкі руки заважають у бою та повсякденному житті?
Тоді хтось скаже: «Так не робили радянські солдати в Африці та Афганістані! Це також справедливо. Вся річ в тому, що далеко не всі автомати Калашникова, які з’явилися в світі з початку холодної війни, є радянськими. Крім того, значна частина старих АК, які є в Африці, Афганістані та на Близькому Сході вироблялася не в СРСР, а виготовлялася за ліцензією в інших країнах: Китаї, Румунії, Єгипті, Східній Німеччині (свого часу) і т. д. А там технологію виробництва АК дотримувалися далеко не завжди.
Крім того, з чисто технічних причин вони не завжди могли це зробити. Зокрема у виробників ліцензійних копій не було ні радянського термостійкого лаку БФ-4, ні його якісних аналогів. Зазвичай використовують недорогий лак для дерева, який починає розтікатися на сонці. Радянський БФ-4 був розроблений для просочування дерев’яних елементів зброї спеціально і тому він не тече навіть під сонцем.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати чому радянські штик-ножі для АК ламалися при падінні на підлогу