Техно
0

Для чого стик між гільзою та кулею фарбують червоною фарбою

Кожен, хто бачив боєприпаси до ручної вогнепальної зброї, повинен був звертати увагу на те, що місце стику між кулею та гільзою у багатьох набоїв пофарбоване в якусь дивну червону фарбу. Навіщо це робиться і що означає такий «символ»? Спробуємо розібратися у цьому питанні. Насправді червоні смужки зовсім не те, чим здаються на перший погляд.

Фарбують місця стику.

Отже, побачити подібне забарвлення можна на більшості патронів, але не на всіх. І почати варто з головного – стик між кулею та гільзою не пофарбований. Він лакований. Власне, нанесена на елементи боєприпасу не фарба, а лак. Якщо говорити ще конкретніше, це цапонлак від німецького слова «Zaponlack». Свого часу він прийшов на заміну якіснішому, але й набагато дорожчому шелаку. Що цікаво, у XX столітті цапонлак використовувався далеко не лише у справі зброї. Його, наприклад, прекрасна половина людства використовувала для лакування нігтів.

Фарбують різні місця.

Але навіщо потрібно лакувати стик між кулею та гільзою? Насправді лакується на боєприпасах не тільки він, але ще одне не герметичне місце – стик гільзи та капсуля, того самого по якому перед пострілом б’є ударник вогнепальної зброї. Як можна було здогадатися, наноситься лак з єдиною метою – підвищення герметичності конструкції боєприпасу. Щоб порох усередині не псувався і не відволожувався. І насамперед цапонлак використовується для захисту від води. Також у деяких випадках змішаний з барвниками цапонлак може використовувати для маркування різних видів боєприпасів.

Це не фарба, це цапонлак.

Рецепти у цапонлаку можуть бути різними. Однак найчастіше це прозорий розчин нітроцелюлози, приготовлений в органічному розчиннику на діетиловому ефірі, ацетоні або етилацетаті. Сам собою лак прозорий. Той чи інший колір, наприклад, червоний, як на патронах йому надають спеціальні барвники. Як уже було зазначено, використовується цапонлак далеко не лише у справі зброї. Загалом це досить популярна субстанція при роботі з металами. До середини 1930-х він широко використовувався ще й в автомобілебудуванні. Досі його застосовують у виробництві ялинкових іграшок. Ним активно користуються в ентомології, правда там для фіксації в книгах зразків комах використовують суто прозорі версії лаку.

Роками перевірений засіб.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати що означає білий сріблястий кінчик на патронах 7.62 мм

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню