На деяких фотографіях із сучасних гарячих точок можна помітити одну вкрай цікаву деталь: приклад зброї бійця обмотаний якимсь загадковим ременем. Що це за «тюнинг» такий і для чого він потрібний? Звісно, люди в подібних місцях вкрай рідко роблять хоч щось просто так і особливо для краси. Тож спробуємо розібратися.
Що найгірше може статися з людиною на війні? Правильно її можуть поранити. У певному сенсі це навіть гірше, ніж смерть, адже якщо згинув від кулі-дури одразу, то вже байдуже. Інша річ, якщо тебе підстрелили: біль, кров, крик. Найгірше те, що деякі поранення змушують людину сильно стікати кров’ю. Це по-справжньому страшно: розуміти, що ти ще живий, але протягом декількох хвилин ти знепритомнієш і помреш… Якщо нічого не зробити.
А що можна зробити проти значної частини сильних кровотеч? Правильно – зупинити їх! І дуже часто в цій непростій справі не обійтися без такої штуки, як джгут. Люди рідко замислюються над тим, що ця, начебто, проста штуковина рятує людей з часів античності. Понад те, джгут застосовується у військово-польовій медицині з часів походу Олександра Македонського. Не виключено, що здогадалися про це і раніше, але задокументовані свідчення не збереглися.
Ось, власне, і весь секрет: сучасні солдати мотають на приклади автоматів не що інше, як звичайний джгут. Навіщо? Відповідь очевидна: якщо тебе і твого товариша підстрелять, то не треба буде лізти в тридесяте царство навішеного спорядження, щоб знайти таку важливу річ. Вона завжди під рукою. Адже коли йдеться про кровотечу, рахунок може йти вже на секунди. За деякими даними, вперше застосовувати такий спосіб розпочали радянські бійці в Афганістані. Втім, з огляду на те, що прояви солдатської кмітливості рідко документуються, можливо, хтось десь здогадався до цього ще раніше.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати навіщо американські солдати носять темні окуляри, навіть коли на вулиці похмуро