Техно
0

Для чого солдати США кріпили дивну кулю на гвинтівки М-16.

На фотографіях американських солдатів часів 1970-х років іноді трапляються бійці, у яких на гвинтівці М-16 прикріплена якась дивна куля, схожа на звичайну ручну гранату, тільки набагато більше. Очевидно, що стріляти з такою кулею на гвинтівковому дулі не дуже зручно. Виникає закономірне питання: навіщо вона така взагалі потрібна, навіщо використовувалася?

Кронштейн для стрілянини.

Куля, що висить на спеціальному кронштейні на американській штурмовій гвинтівці М-16 і схожа на ручну гранату, називається «Brunswick RAW». З’явилася ця штуковина у 1960-ті роки з подачі Міністерства оборони США, яке цікавилося розширенням тактичного потенціалу ручної стрілецької зброї, разом із нею та підвищенням тактичної «гнучкості» піхотинця. Займалось проєктом «Агентство з перспективних оборонних науково-дослідних розробок» більш відомим як DARPA. Як не дивно, але предмет схожий на гранату – це велика граната!

Це граната.

Хоча перші моделі Brunswick RAW були спроєктовані та показані Пентагону ще в середині 1960-х роках, зацікавив військовий проєкт лише у 1977 році, коли війна у В’єтнамі вже закінчилася. Отже, чим же є граната «Brunswick RAW»? Спочатку це був уламково-фугасний боєприпас калібру 140 мм з масою гранати 1.36 кг. Стрілянина Brunswick RAW за своєю механікою нагадувала стрілянину з гвинтівкових гранатометів часів Першої та Другої світової війни.

Граната для стрільби по укриттям.

Передбачалося, що такі гранати можна буде використовувати проти піхоти супротивника, що засіла в укріпленнях. Крім того, розроблялася кумулятивна версія Brunswick RAW для протидії фортифікаціям та легкій бронетехніці. Дальність стрілянини під час використання фугасного заряду досягала 200 метрів. Однак, незважаючи на всі зусилля конструкторів з DARPA, химерна система так і не була використана.

Був ще кумулятивний варіант.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати як німецькі танкісти обігрівали свої бойові машини у роки війни

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню