Техно
0

Для чого під час Другої світової війни німці використовували дерев’яні кулі

За часів Другої світової війни німці використовували різну зброю та патрони до неї. Серед останніх були й досить незвичайні на перший погляд дерев’яні кулі. Щоправда, застосовували їх лише за окремих умов.

 

Навіщо німцям були потрібні кулі з дерева

Холості патрони, які були на озброєнні німецької армії на початку сорокових років «Плацпатрон 33»
Дерев'яні набої переважно використовувалися в навчальних цілях

Здавалося б, дерев’яні кулі – це щось із області фантастики. Насправді, саме такі патрони були на озброєнні німецької армії близько восьми десятків років тому. Їх було кілька варіантів. Один із видів носив назву «Плацпатрон 33», яка перекладалася, як «Холостий патрон». В основному такі патрони використовували у навчальних цілях – для відпрацювання навичок стрільця та під час тренувань.

Сьогодні дерев'яні кулі замінили на пластикові
Під час пострілу дерев'яна куля розліталася на тріски і могла травмувати людину, що стоїть поруч

Сьогодні ці кулі роблять із пластику, а в сорокові роки двадцятого століття як матеріал для виготовлення використовували дерево. При здійсненні пострілу ця куля перетворювалася на безліч тріски, здатних сильно травмувати людину, щоправда, тільки якщо відстань була невеликою.

Подібні патрони з дерева робили для гвинтівки Мосіна

Патрон не становить небезпеки для людини, якщо відстань між нею та зброєю становить 25 м. Слід зазначити, що ще 1896 р. подібні патрони робили спеціально для гвинтівки Мосіна. Використовували їх при відпрацюванні стрілецьких навичок, щоб навчитися заряджати гвинтівку та її розряджати.

Дерев'яні кулі використовували під час відпрацювання стрілецьких навичок

При пострілах дерев’яними кулями здебільшого цілилися саме в землю. Іноді випадково заряд попадав і в людину, але особливої шкоди йому не наносив. Слід сказати, що ці патроні застосовувалися і з метою демонстрації взаємодії гвинтівкових механізмів. І в цьому випадку пороху в них не було.

Патрони з дерева застосовувалися з метою демонстрації взаємодії гвинтівкових механізмів

Ще один варіант набоїв, у яких теж була куля, зроблена з дерева, німці застосовували, коли стріляли гвинтівковими гранатами. Ще в сороковому році у них на озброєнні з’явився 30-міліметровий гранатомет (так звана мартирка) для таких гранат. Щоб з гвинтівки зробити гранатомет, необхідно було мартирку прикріпити на ствол, на зрізі. У результаті створили гранати 16 типів, спеціально для гранатомета. З них основні – це осколкові, протитанкові та агітаційні (з листівками). Щоб граната вистрілила, використовували холостий патрон, що йде з нею в комплекті. У кожного виду гранат були такі патрони з різною кількістю пороху.

Щоб гранатомет вистрілив, німці задіяли холостий патрон, що йде в комплекті

Легкі гранати йшли в комплекті з обжатим зірочкою патроном, важкі – з кулею з дерева, порожньою всередині. Форма останньої могла бути різною. Але вона і куля Плацпатрон 33 мали відмінності. Під кінець війни дерев’яні кулі застосовувалися з іншою метою. Їх робили, бо був дефіцит свинцю, тож і знайшли саме такий вихід.

Під кінець війни німці почали виробляти дерев'яні патрони через брак свинцю

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати чому кулі в патронах до револьвера Наган втоплено в гільзу

Advertisement
Теги: , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню