Цю знахідку найчастіше відносять або до Сталінградської битви, або до Галліполійської битви. Але правильний варіант все ж таки другий. Галліполійська битва відбувалася у Першу Світову війну між силами Туреччини проти Британії та Франції.
Але, до якої війни ці кулі не відносили б, публікація цієї фотографії майже завжди супроводжується словами в дусі: «бій був такий спекотний, що кулі стикалися в повітрі».
Чи можуть кулі зіткнутися у повітрі? Звісно так. Але щоб одна пробила іншу наскрізь — це вже щось із ряду фантастики. Без упору, при зіткненні кулі просто або розлетяться або зовсім руйнуються, може статися ще варіант, коли кулі злипнуться в єдине ціле, як сталося з кулями показаними на фото нижче.
Але кулі знайдені на місці Галліполійської битви все ж таки не стикалися в польоті. Зверніть увагу на зазначене на фото місце:
Ці маленькі борозди на уулі залишені нарізами у каналі ствола гвинтівки, з якої вона була випущена. На другій кулі нічого подібного немає, а це може означати лише одне – нею не стріляли.
Швидше за все, патрон просто лежав у кишені чи патронташі солдата, коли в нього попали. Куля або випала з гільзи або її витягли пізніше. До речі, подібних знахідок є досить багато і рідкісного в цьому нічого немає.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати чи врятує солдата сучасна каска від попадання кулі з гвинтівки чи автомата