Техно
0

Чи можна повернути висмикнуту чеку назад у гранату, як показують у кіно

Чи можна повернути висмикнуту чеку назад у гранату, як показують у кіно

У фільмах, що стосуються теми війни, можна побачити наступну сцену: хтось витягує чеку з гранати, проте згодом повертає її назад у підривник. Чи треба говорити, що в кіно досить часто прикрашають дійсність? Ось і тут виникає справедливе питання: а чи не бреше кінематограф? Чи справді ручну гранату без чеки можна знешкодити у такий спосіб?

Гранати бувають різні.

Ручні гранати з’явилися не одне століття тому. Найбільш активно розвиватися цей вид зброї почав лише у XX столітті. Однак, важливо розуміти, що за багато століть гранати пройшли довгий шлях технічної еволюції від найпростіших скляних колб, начинених горючою фракцією та закінчуючи сучасними гранатами зі складними хімічними підривниками. І для того, щоб відповісти на сьогоднішнє питання, доведеться розібратисяз тим, що ж являжє собою цей самий підривник.

Головне у гранаті – підривник.

Підривник є одним із найважливіших компонентів сучасної ручної гранати. Як легко здогадатися з назви цієї деталі, саме вона змушує гранату вибухати (кеп!). Відрізняються дані пристрої насамперед принципом дії. Найчастіше в армії використовуються гранати з динамічним підривником, а також гранати із підривником із заданою затримкою. Гранати з динамікою вибухають при ударі об ціль. Гранати із «затримкою» вибухають після закінчення певного часу з моменту спрацьовування підривника. При цьому найбільш поширені у світі саме гранати із затримкою.

Важливо розуміти пристрій.

Пристрій підривників різних моделей може відрізнятися. Проте загалом логіка скрізь однакова. У самому низу трубки-підривника знаходиться капсуль-детонатор, який викликає підрив в результаті спрацьовування капсуля-запальника. Спрацьовування останнього відбувається в результаті фізичного впливу ударника, який у свою чергу клацає рухом пружини. Пружина у свою чергу починає рухатися після того, як відсувається у бік спусковий важіль. Той самий важіль, який боєць повинен міцно утримувати рукою в момент висмикування чеки. Чека ж у всій цій конструкції виконує роль запобіжника, що утримує дома спусковий важіль. Якщо чеку дістати, а важіль відпустити, буде запущено рух ударника, який у свою чергу активує хімічну реакцію. Після цього піде секундний зворотний відлік до вибуху.

Якщо важіль не був відпущений, то можна повернути чеку на місце.

Як можна було здогадатися, якщо спусковий важіль не відпускати після висмикування чеки, то ударник залишиться дома, а хімічна реакція не буде запущена. Граната буде відносно безпечною, а всі механізми підривника залишаться на місці, як при вставленій чеці. Означає це те, що ту саму чеку все ще можна буде при необхідності повернути на місце. Якщо при цьому вийде намертво зафіксувати спусковий важіль, то граната знову стане безпечною для оточуючих. Іншими словами, ні – кіно в цьому питанні не бреше. Принаймні, якщо йдеться про більшість сучасних ручних гранат.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати для чого використовувалися незвичайні скляні боєприпаси

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню