Коли дивишся фільми про війну або спеціальні операції, то стаєш свідком пафосних і гарячих перестрілок. Виникає закономірне питання: чи має те, що відбувається на екрані, хоч щось спільне з суворою дійсністю. Як багато боєприпасів у середньому витрачається на одного загиблого солдата в умовах сучасних бойових дій?
Стріляють на війні дійсно дуже багато, проте те, що відбувається на полі бою, найчастіше сильно відрізняється від того, що людям доводиться бачити в сучасному кіно. Важливо розуміти, що у кінематографі таки діють свої власні закони, насамперед закони видовищності та драматургії. Тому багато речей усвідомлено перебільшуються творцями й у першу чергу за рахунок стиснення тривалості подій у часі.
Найчастіше реальні перестрілки можуть тривати не хвилинами, а годинами. Стрілянина взагалі може бути постійною, навіть коли йдеться про стаціонарну або ручну вогнепальну зброю. Про артилерію тут та важку техніку тут і говорити не доводиться. При цьому точно підрахувати обсяг боєприпасів, що припадають на одного знищеного супротивника, непросто. Адже найчастіше враховуються боєприпаси, що не повернулися на склад. А отже, вони могли бути, наприклад, загублені.
Тим не менш, навіть приблизні цифри витрати патронів щодо втрат дозволяють отримати певне уявлення про те, як багато пострілів робиться буквально в молоко з метою відволікання чи придушення супротивника. Наприклад, у Корейській війні 1950-1953 сили ООН під керівництвом США витрачали близько 50 тисяч патронів на одного солдата Північної Кореї. Вже у В’єтнамі американський контингент витрачав близько 200 тисяч набоїв на одного солдата або партизана Північного В’єтнаму. Під час війни в Афганістані радянські війська витрачали до 250 тисяч набоїв на одного вбитого партизана. Стільки ж витрачали й американські війська, коли ввели свій контингент в Афганістан після розвалу Радянського Союзу. Для порівняння, у Першій світовій війні на одного загиблого солдата (всіх армій) припадає 7 тисяч набоїв. У Другій світовій війні на одного загиблого солдата припадало 25 тисяч вистріляних набоїв.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати чому у всіх країнах колишнього СРСР загиблих солдатів називають «Вантаж 200»