Техно
0

Чому у кулемета Льюїса був такий товстий ствол

Кулемет Льюїса – це справжня зброя-легенда, оспівана у численних творах художньої культури, як один із скорботних символів Першої світової війни та промислової революції у Європі. Зброя, яка без перебільшення пройшла сотні збройних конфліктів, а в деяких місцях планети окремі екземпляри цього кулемета трапляються в гарячих точках до цього дня. У кулемета Льюїса дуже специфічний дизайн, особливо в його ствола.

Легендарний кулемет.

Британський кулемет Льюїса народився 1913 року. Головна іронія історії створення даної зброї полягає в тому, що вона була розроблена американцями. Ідея конструкції належить інженеру Семюелу Маклін, проте втіленням конструкції в життя займався полковник армії США Айзек Льюїс. Так ось, Айзер зрештою не зміг переконати своє керівництво прийняти цей кулемет на озброєння як ручне. Тоді полковник вийшов у відставку і попрямував спочатку до Бельгії, де також не знайшов прихильників, а потім до Великобританії, де своєю чергою і було налагоджено виробництво даної зброї.

Насправді виглядає так.

Але історія появи Lewis gun має мало відношення до нашої сьогоднішньої теми – конструкції 11-кілограмового кулемета калібру 7.62 мм. Чи доводилося колись замислюватися над тим, чому у зброї такий товстий ствол? Насправді у відео і на фотографіях далеко не завжди чітко зрозуміло, що насправді це не ствол. Насправді це кожух для охолодження ствола. А сам ствол у кулемета щонайменше звичайний, під вже згаданий патрон калібру 7.62.

Напевно, кожен знає про те, що зброя під час стрільби гріється. Дуже сильно гріється. Якщо зброю не охолоджувати належним чином, вона просто перестане стріляти, а може навіть і вийде з ладу. Кулемети стріляють у настільки високому темпі, що розплавлення стволів із подальшою втратою функціональності не є для цієї зброї чимось неймовірним.

З краю був металевий радіатор.

Так, наприклад, кулемет системи Максим використовував рідинне охолодження. Німецькі кулемети серії MG мали змінні стволи. У кулеметі Льюїса використовувалася повітряна система охолодження. По суті, кожух потрібен був для того, щоб у момент пострілу забезпечувати повітряну тягу уздовж гарячого ствола. На стволи пізніх моделей кулеметів стали також встановлювати металевий радіатор для покращення розсіювання тепла.

Без кожуха із радіатором.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати які «фішки» були у пістолета-кулемета МР40, яких не було у його побратимів

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню