Техно
0

Чому сучасні балістичні шоломи не захищають вуха солдатів

За останнє десятиліття велике поширення в арміях різних країн світу набули захисні шоломи типу High cut («Високий виріз»). У їхній конструкції відсутній захист в області вух, що йде врозріз із загальноприйнятим уявленням про класичну каску, яка повинна захищати якомога більшу площу голови. Напевно, у поданні багатьох ідеальним шоломом є, наприклад, радянський титановий шолом «Алтин» із забралом, у якому навіть обличчя та очі знаходяться під захистом.

Однак не все так просто. Наприклад, у 80-ті роки, коли розроблявся цей «Алтин», каска виконувала виключно захисну функцію. Зараз же шолом є цілою модульною платформою, до якої кріпиться маса корисного обладнання.

Звичайно, у гонитві за функціональністю шолом безперечно втрачає свої захисні властивості. Подивіться на фотографію нижче і уявіть, якби ця куля потрапила в сучасну каску без захисту вух.

Втім, і виріз робить життя солдата дещо легшим. Так, завдяки йому можна носити активні навушники, які кріпляться одразу до шолома за допомогою спеціальної планки.

Протиударний шолом (не балістичний) із закріпленими на ньому активними навушниками

Активні навушники – невід’ємний елемент екіпірування сучасного солдата. Якщо говорити дуже просто, вони приглушують гучні звуки пострілів і вибухів, оберігаючи слух військовослужбовця, а також відтворюють голосніше, наприклад, товаришів по службі. Це дає змогу легше координувати дії на полі бою.

Взагалі цей пристрій заслуговує на окремий матеріал, зараз же вважатимемо, що активні навушники в сучасному бою необхідні і крапка!

При цьому самі активні навушники, хоч і є деякою перешкодою для кулі або уламка, захисні функції виконують дуже посередньо, а значить, їх установка не компенсує наявності для вух повноцінних бронеелементів. В принципі, зробити активні навушники з інтегрованими в них захисними елементами, наприклад, у вигляді керамічних пластин або кевлару, технічно, не так уже й складно, але, начебто, ніхто ще цим питанням серйозно не займався.

То невже солдат завжди повинен обирати між безпекою голови та безпекою слуху? Зрозуміло, що ні. Існують і захисні шоломи, які дозволяють надягати навушники під них, і навушники, які надягають на голову, а не кріпляться на шолом.

Тут все залежить від особистих переваг військовослужбовця. Так, комусь зручніше кріпити навушники на шолом, тоді як деякі і взагалі все ще обходяться без них.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати як піковий туз став «таємною зброєю» американських солдатів

Джерело: udachnyj-enot.com.ua

Advertisement
Теги:

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню