За останнє десятиліття велике поширення в арміях різних країн світу набули захисні шоломи типу High cut («Високий виріз»). У їхній конструкції відсутній захист в області вух, що йде врозріз із загальноприйнятим уявленням про класичну каску, яка повинна захищати якомога більшу площу голови. Напевно, у поданні багатьох ідеальним шоломом є, наприклад, радянський титановий шолом «Алтин» із забралом, у якому навіть обличчя та очі знаходяться під захистом.
Однак не все так просто. Наприклад, у 80-ті роки, коли розроблявся цей «Алтин», каска виконувала виключно захисну функцію. Зараз же шолом є цілою модульною платформою, до якої кріпиться маса корисного обладнання.
Звичайно, у гонитві за функціональністю шолом безперечно втрачає свої захисні властивості. Подивіться на фотографію нижче і уявіть, якби ця куля потрапила в сучасну каску без захисту вух.
Втім, і виріз робить життя солдата дещо легшим. Так, завдяки йому можна носити активні навушники, які кріпляться одразу до шолома за допомогою спеціальної планки.
Активні навушники – невід’ємний елемент екіпірування сучасного солдата. Якщо говорити дуже просто, вони приглушують гучні звуки пострілів і вибухів, оберігаючи слух військовослужбовця, а також відтворюють голосніше, наприклад, товаришів по службі. Це дає змогу легше координувати дії на полі бою.
Взагалі цей пристрій заслуговує на окремий матеріал, зараз же вважатимемо, що активні навушники в сучасному бою необхідні і крапка!
При цьому самі активні навушники, хоч і є деякою перешкодою для кулі або уламка, захисні функції виконують дуже посередньо, а значить, їх установка не компенсує наявності для вух повноцінних бронеелементів. В принципі, зробити активні навушники з інтегрованими в них захисними елементами, наприклад, у вигляді керамічних пластин або кевлару, технічно, не так уже й складно, але, начебто, ніхто ще цим питанням серйозно не займався.
То невже солдат завжди повинен обирати між безпекою голови та безпекою слуху? Зрозуміло, що ні. Існують і захисні шоломи, які дозволяють надягати навушники під них, і навушники, які надягають на голову, а не кріпляться на шолом.
Тут все залежить від особистих переваг військовослужбовця. Так, комусь зручніше кріпити навушники на шолом, тоді як деякі і взагалі все ще обходяться без них.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати як піковий туз став «таємною зброєю» американських солдатів
Джерело: udachnyj-enot.com.ua