Іноді на фото трапляються дуже дивні автомати Калашникова. Наприклад, може потрапити на очі ось такий АКМ із дуже цікавим компенсатором. Збоку навіть може здатися, що він зламаний. Чи це так насправді? Чи є цей компенсатор винятком із правил і якщо ні, то навіщо він потрібний насправді?
Дивний компенсатор автомата Калашникова Модернізованого – зовсім не заводський брак і навіть не поломка при експлуатації. Насправді такий цікавий елемент конструкції зброї дійсно існує і широко застосовується в армії. Проте, насамперед слід нагадати те, навіщо потрібен компенсатор. В автоматичній зброї він необхідний насамперед у тому, щоб підвищити купність ведення вогню з допомогою зменшення віддачі. Без компенсатора на стволі автомат набагато сильніше підкидатиме вгору.
Знаючи це, ідея зрізати частину компенсатора під діагональ може бути дуже дивною. Насправді ні. Все тому, що коли з АК-74 (або будь-якої іншої подібної зброї) веде вогонь правша, то через специфіку анатомії стрілка ствол веде не тільки вгору, але ще й у бік «робочої» руки. У цьому випадку – праворуч. Класичний компенсатор захищає зброю лише від руху у вертикальній площині. Скошений компенсатор дозволяє підвищити точність і купність вогню за рахунок зменшення руху ствола в горизонтальній площині.
Через специфічну форму компенсатор зі скошеною частиною назвали «свистком».
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати коли Автомат Калашникова вперше був масово використаний у реальному бою