Техно
0

Чому Калашников одразу не зробив кріплення для зчіпки магазинів автомата

На фотографіях із гарячих точок нерідко можна побачити, як солдати склеюють ізолентою пару магазинів до автомата Калашникова. Робиться це для прискорення та спрощення перезаряджання. Дана практика настільки поширена, що виникає справедливе питання: чому муфту для зчіпки пари магазинів не зробив сам виробник зброї, спираючись на досвід застосування автомата в реальних бойових діях?

Насправді роблять.

Почати варто з головного: муфти та спарки для зчіпки магазинів автомата Калашникова (і не тільки) вже давно випускаються виробниками аксесуарів для зброї. Роблять їх, як правило, із надміцного пластику, проте зустрічаються і металеві вироби. Найчастіше спарки дозволяють скріплювати між собою два магазини. Проте, існують і більш екзотичні варіанти муфт на три елементи боєживлення.

Сьогодні випускають багато виробників.

Випуск спеціальних аксесуарів для зчіпки магазинів все одно не зможе витіснити із вживання ізоленту. Все тому, що аксесуари потрібно спеціально купувати (яка несподіванка), займаючись пошуком відповідного магазину. При цьому ізоленту можна знайти в найближчому магазині господарських товарів, вона в рази дешевша, нехай, і не така практична, як спеціалізована муфта. Однак повернемося до головного питання: чому спарку для магазинів АК не зробив сам Калашников під час розробки та модернізації легендарного автомата. Що цікаво, про це розробника запитували ще за життя.

Магазини дешевше скріплювати ізолентою.

Калашников неодноразово розповідав, що пристрій для спарювання магазинів розглядався ще в 1950-х роках. Однак тоді в армії вирішили, що подібна конструкція буде непрактичною. Більше того, сам конструктор був послідовним противником такого роду аксесуарів, особливо тих, де було носіння одного з магазинів патронами вниз. Небезпідставно конструктор вважав, що таке носіння магазинів спричинить їх засмічення снігом або землею і як результат призводитиме до заклинювання зброї. Важливо відзначити, що «мода» на склеювання магазинів з’явилася лише у 1980-х роках під час Афганської війни.

Дешево й сердито.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати як показав себе магазин на 100 набоїв для автомата Калашникова

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню