Техно
0

Чому граната Ф-1 називається «лимонкою» і чому в неї оболонка у клітинку

Знаменита граната Ф-1 зі столітньою історією, яку в народі називають «лимонка», насправді не має жодного стосунку до лимона, як можна було подумати. Начебто форма схожа, але цитрус тут ні до чого. Ще існує думка, що «сорочка» гранати нарізана в клітинку, щоб краще розліталися уламки. І це також не вірне твердження. Зараз розбиратимемося, що та як.

Ручна протипіхотна гранта Ф-1 застосовується для оборони під час кидків через укриття. Граната може вражати живу силу та неброньовану техніку супротивника. За своєю уражаючою дією «лимонка» досить серйозна зброя. Чому ж гранату назвали «лимонкою», хоча вона й не пов’язана з лимоном?

Річ в тому, що та Ф-1, яку ми сьогодні звично називаємо «лимонкою», — не що інше, як копія французької ручної гранати зразка 1915 року тієї ж марки, лише французькою мовою — F.1. Проте така граната мала дуже недосконалий запал, який підривав її при ударі і тому вимагав великої обережності у користуванні. Англійці обзавелися осколковою гранатою — з гладким корпусом і надійнішим запалом з чекою — конструкції капітана Лемона. Назва виявилася популярно», а оскільки в російській армії в основному застосовувалися французькі гранати, то й назва «лимонка» перейшла до них, хоч спочатку так називали англійські гранати

Досі «лимонка» виготовляється і стоїть на озброєнні багатьох країн. І називають її військові по-різному: «ананасівкая» (оскільки на ананас вона більше схожа, ніж на лимон), «черепаха» (через квадратики на корпусі).

Навіщо потрібні ці квадратики на корпусі «лимонки»

 

Існує думка, що це зроблено для того, щоб при розриві гранати вона ділилася на квадратні уламки. Але насправді ці насічки зроблені, щоб граната не вислизала з рук під час кидка і для того, щоб можна було на дотик визначити, яка граната в руці (наступальна чи оборонна).

У оборонній з насічками дальність ураження осколками дуже велика і є небезпека постраждати від своєї гранати (тому її метають з укриття). Та й за допомогою насічок гранату легко закріпити на розтяжці.

Корпус «Лимонки» виготовляється із чавуну. При детонації заряду чавун розривається на безліч осколків розміром трохи більше сірникової головки, у яких завжди гострі краї неправильної форми. При вибуху виходить близько 350 забійних уламків, що становлять небезпеку на відстані до 30-35 метрів (приблизно 30-40% маси корпусу перетворюється на чавунний пил, який вже на відстані більше метра не здатний завдати серйозних поранень).

Отже, квадратики спочатку не призначалися для того, щоб граната поділялася на них як плитка шоколаду. Також варто сказати ще про одну поширену оману — нібито Ф-1 «вбиває все живе в радіусі 200 метрів». Це є не більш ніж міфом, на такій відстані «Лимонка» може вбити тільки якщо залишки запалу прилетять у лоб дуже нещасливої ​​людини (але факт залишається фактом, залишки запалу Ф-1 дійсно здатні полетіти на відстань до 200 і навіть більше метрів).

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про 7 армійських машин підвищеної прохідності, що змогли стати живими легендами

Джерело: Познавательный журнал ЕНОТ

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню