Напевно, у суперечках про те, як насправді потрібно встановлювати диск на болгарку, був розбитий і зламаний не один ніс. Настільки гарячі обговорення викликає це питання. Щодо цього варто порадіти лише тому, що сьогодні на подібні теми громадяни все частіше сперечаються в інтернеті, користуючись перевагою фізичної віддаленості один від одного. Тим не менш, багато досвідчених майстрів все-таки наполягають на тому, що диск повинен ставитися картинкою всередину. Чому?
Головний аргумент на користь того, щоб кріпити диск болгарки картинкою всередину зводиться до того, що в цьому випадку притискна гайка інструменту лягає на шайбу диска. Таким чином, нібито забезпечується найкраще зчеплення та набагато надійніша фіксація рухомої частини інструменту. Деякі майстри наполягають на тому, що диск болгарки слід кріпити так, щоб майстер міг відразу побачити, який саме диск встановлений на інструмент. У переважній більшості випадків у цьому допоможе малюнок. Тому є сенс кріпити диск так, щоб малюнок був добре видно.
Але що кажуть щодо фіксації диска болгарки самі виробники? Для КШМ та дисків до неї існують спеціальні ДСТУ та інструкції з експлуатації. Однак, жодних конкретних суворих вказівок щодо того, як саме слід кріпити диск, виробники не дають. Не роблять вони цього насамперед через те, що з точки зору ефективності та безпеки роботи немає жодної різниці.
Окремі виробники дають лише «загальні» поради щодо кріплення диска картиною всередину або назовні. Однак, жоден із них не є правилом. Тому насправді, найрозумніше кріпити диск на КШМ таким чином, яким зручніше та безпечніше конкретному майстру. Якщо і хочеться якось убезпечити роботу болгарки, то куди краще придбати і підкласти під притискну гайку спеціальну гумову шайбу (продаються в магазинах) або зробити таку, наприклад, із щільного картону.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про 5 помилок при роботі з болгаркою, які можуть коштувати пальців і не тільки