Техно
0

Британський ЗРК Stormer HVM здатний знищувати ворожі літаки на відстані 18 км за 5 сек.

ЗРК Stormer HVM (High Velocity Missiles) – “високошвидкісні ракети” – це самохідний зенітно-ракетний комплекс на гусеничному шасі. Його основне призначення – прикриття об’єктів від засобів повітряного нападу та розвідки у ближній зоні.

 

Як база використовується британський бронетранспортер FV4333 Stormer, розроблений компанією Alvis plc. У бронетранспортері застосований легкий та міцний зварний алюмінієвий корпус з протикульовим та протиосколковим захистом.

Stormer має високу мобільність і досить компактні габарити. У його передньому відсіку встановлений дизельний двигун Perkins T6 3544 потужністю 250 к.с., здатний розганяти 14-ти тонну машину до 80 км/год. Запас ходу сягає 600 км. Ходова частина – шестикаткова з торсіонною підвіскою. Екіпаж ЗРК Stormer HVM – 3 особи.

На башті Stormer HVM встановлена ​​спеціальна поворотна пускова установка для восьми ракет Starstreak. Ще 12 ракет зберігаються у кормовому відсіку корпусу. Поряд із пусковою установкою встановлено панорамний приціл із тепловізійним каналом та систему попередження про повітряну загрозу для розпізнавання цілей та визначення їх пріоритетності.

Зенітно-ракетний комплекс Stormer може виявляти літаки на відстані 18 км та вертольоти на відстані 8 км. При цьому від захоплення мети до запуску ракети минає менше 5 секунд.

Stormer HVM не має станції радіолокації, тому він нічого не випромінює і не може бути зафіксований бортовими системами попередження про загрози, що встановлюються на літальних апаратах. Наведення на мету проводиться в напівавтоматичному режимі за допомогою лазерного променя.

Ракета Starstreak здатна вразити ціль на максимальній висоті 5-7 км та на дальності 7 км. Після пуску вона летить у ціль зі швидкістю понад 1 км за секунду! А це означає, що у ворожого літака чи гелікоптера залишається дуже мало часу на маневр. Також, в ракеті замість однієї осколково-фугасної бойової частини використовується три окремі бойові елементи — вольфрамові дротики, що вражають мету на кінцевому етапі атаки.

Advertisement

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню