Техно
0

Бойові роботи українського виробництва можуть укріплення супротивника та забезпечать безпеку особового складу

Бойові роботи можуть штурмувати укріплення супротивника без використання артилерії. Коли 2-3 роботи виходять на бойову позицію і починають високоточно обробляти ворожі позиції з великокаліберного кулемета, всі бойові точки противника замовкають. І саме таких бойових роботів виготовляє українська компанія КБ «Robotics».

Якщо говорити про використання підрозділів таких роботів, коли їх близько 10, то вони можуть повністю заблокувати роботу фронту супротивника завдовжки 2-3 кілометри. Тоді такі позиції можна штурмувати без ризику для власного особового складу.

Серед функцій робота також є логістика. Наземні роботи можуть доставляти різні вантажі, здатні евакуювати поранених воїнів.

Також важливим аспектом роботи збір інформації у розробці у КБ «Robotics» є роботи радіоелектронної протидії, які будуть використовуватися, щоб створювати радіоелектронний бар’єр для дронів противника.

Зазвичай засоби радіоелектронної боротьби розташовані за першою ланкою піхотних позицій. Тому її ефективність обмежена, ворог має можливість розвідки наших позицій на лінії зіткнення. А саме, легкі НРК можуть виконувати цю функцію — вони можуть збирати розвідувальну інформацію попереду наших позицій.

Також завдяки своїй автономності роботи з функціями радіоелектронної безпеки незамінні у сірій зоні, тому що танки, БМП та засоби РЕБ там просто не можуть бути використані.

Основною ідеєю створення таких роботів є турбота про безпеку людей, щоб особовий склад ЗСУ знаходився на віддалених позиціях та міг керувати ефективною технікою.

Наземні роботи бувають різної маси та габаритів. Компанія КБ Robotics спеціалізується на створенні середніх по масі роботів, а це апарати масою до 1 тонни. Ці комплекси бувають різної автономності, за наявності тих чи інших функцій штучного інтелекту.

На сьогоднішній день компанія має зразок, оснащений другим ступенем автономності. Це не просто радіокерований режим, а й певний комплект функцій, що дозволяє мобільній платформі рухатися автономно, розрізняти окремі перешкоди, приймати рішення про їх об’їзд тощо.

Наземний робот виробництва КБ Robotics називається БРП-3, в основі якого лежить центральна складова – мобільна логістична платформа вантажопідйомністю 300 кг.

Що стосується бойових роботів, то така ж мобільна платформа оснащується засобами розвідки, бойовим модулем, який включає прилад наведення, що знімає візуальну та записуючу аудіо інформацію вдень і вночі і дозволяє працювати з великокаліберним кулеметом НСВ-12,7. Такий робот може обстрілювати позиції противника, виконуючи оборонні і наступальні завдання.

Фахівці підприємства КБ Robotics відпрацьовували дії таких роботів в атаці протягом 2018-2021 років на Сході України. “Починаючи з 2016 року, ми перевіряємо наші комплекси на практиці, а станом на сьогоднішній день КБ “Robotics” вже має 4 покоління роботів”, – каже Головний конструктор КБ “Robotics” Іван Кириченко.

Advertisement
Теги:

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню