Сегментний ніж далеко не такий простий, як може здатися на перший погляд. Більшість людей, купуючи для домашнього набору інструментів подібний пристрій, навіть не замислюються про багато речей. Адже є моменти, які було б зовсім непогано брати до уваги. Якраз про такі моменти сьогодні й йтиметься.
1. Фіксатор не тієї системи
У переважній більшості сегментних ножів пластикові фіксатори леза із клямкою. Кожен, хто користувався даним інструментом під час виконання якої-небудь більш-менш серйозної і брудної роботи, знає про те, що ці фіксатори забиваються в найкоротші терміни і втрачають свою працездатність. Цікаво, що для більшості ножів фіксатор робиться за спрощеною схемою з метою економії. А все тому, що ніж позиціонується як канцелярський. У будівельних сегментних ножів фіксатор має інший пристрій.
2. Правильна рукоять
У хорошого сегментного ножа, який призначений не тільки для того, щоб коробки відкривати, в обов’язковому порядку повинна бути ергономічна рукоятка: як мінімум повинна бути опуклість зверху і така ж опуклість знизу. Як нескладно здогадатися, необхідні вони для того, щоб ніж не зісковзував у руці.
3. Наявність правильної гребінки
У побутового та будівельного сегментного ножа в обов’язковому порядку має бути гребінець фіксації. Канцелярські ножі в більшості випадків або взагалі не мають правильної гребінки, або обладнані відверто халтурним виробом із пластику, у той час як гребінець повинен робитися для більшої надійності тільки з металу. Використовувати для складних операцій ніж із пластиковим гребінцем не варто.
4. Різні леза
Є така думка, що канцелярські ножі оснащені лезами на 18 мм, а будівельні та побутові сегментні ножі оснащені лезами на 25 мм та ширше. Насправді клас ножа ніяк не пов’язаний із шириною його леза. Всі сегментні ножі придатні для роботи з м’якими матеріалами.
5. Професійний інструмент
Відрізняються сегментні ножі не лише ціною та дизайном. Насамперед вони оснащуються різними лезами. Професійні «будівельні» ножі отримують маркування GS – Structural Grading, після якого йде нумерування сталі. Наприклад, SG-2 – це порошкова ламінована сталь високої твердості, що підходить для виконання складних робіт.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про канадську викрутку, коли вона з’явилася, і чому деякі вважають її кращою