Техно
0

5 цікавих фактів про сегментний ніж, на які зазвичай не звертають уваги

Сегментний ніж далеко не такий простий, як може здатися на перший погляд. Більшість людей, купуючи для домашнього набору інструментів подібний пристрій, навіть не замислюються про багато речей. Адже є моменти, які було б зовсім непогано брати до уваги. Якраз про такі моменти сьогодні й йтиметься.

 

1. Фіксатор не тієї системи

Фіксатор має бути надійним.

У переважній більшості сегментних ножів пластикові фіксатори леза із клямкою. Кожен, хто користувався даним інструментом під час виконання якої-небудь більш-менш серйозної і брудної роботи, знає про те, що ці фіксатори забиваються в найкоротші терміни і втрачають свою працездатність. Цікаво, що для більшості ножів фіксатор робиться за спрощеною схемою з метою економії. А все тому, що ніж позиціонується як канцелярський. У будівельних сегментних ножів фіксатор має інший пристрій.

 

2. Правильна рукоять

Рукоятка має бути непростою.

У хорошого сегментного ножа, який призначений не тільки для того, щоб коробки відкривати, в обов’язковому порядку повинна бути ергономічна рукоятка: як мінімум повинна бути опуклість зверху і така ж опуклість знизу. Як нескладно здогадатися, необхідні вони для того, щоб ніж не зісковзував у руці.

 

3. Наявність правильної гребінки

Пластикової нам не треба.

У побутового та будівельного сегментного ножа в обов’язковому порядку має бути гребінець фіксації. Канцелярські ножі в більшості випадків або взагалі не мають правильної гребінки, або обладнані відверто халтурним виробом із пластику, у той час як гребінець повинен робитися для більшої надійності тільки з металу. Використовувати для складних операцій ніж із пластиковим гребінцем не варто.

 

4. Різні леза

Ширина немає значення.

Є така думка, що канцелярські ножі оснащені лезами на 18 мм, а будівельні та побутові сегментні ножі оснащені лезами на 25 мм та ширше. Насправді клас ножа ніяк не пов’язаний із шириною його леза. Всі сегментні ножі придатні для роботи з м’якими матеріалами.

 

5. Професійний інструмент

Професійний інструмент існує.

Відрізняються сегментні ножі не лише ціною та дизайном. Насамперед вони оснащуються різними лезами. Професійні «будівельні» ножі отримують маркування GS – Structural Grading, після якого йде нумерування сталі. Наприклад, SG-2 – це порошкова ламінована сталь високої твердості, що підходить для виконання складних робіт.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про канадську викрутку, коли вона з’явилася, і чому деякі вважають її кращою

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню