Техно
0

5 помилок при роботі з болгаркою, які можуть коштувати пальців і не тільки

5 помилок при роботі з болгаркою, які можуть коштувати пальців і не тільки

Кутова шліфувальна машина або просто «болгарка» аж ніяк не така проста, як хотілося б більшості громадян. При поводженні з цим інструментом можна не тільки дров наламати, але ще й без пальців залишитися в прямому значенні. Для того, щоб не спалити половину дачного кооперативу і не виїхати швидкою допомогою в дострокову відпустку, слід не забувати кілька важливих речей.

1. Якість кріплення

Затягувати слід жорсткіше.

Кріпильна гайка на інструменті передбачена не для краси. Затягнута вона повинна бути як слід, щоб у диска під час роботи не було люфта. Якщо відхилення становить 3 мм і більше, то гайку слід затягнути ще сильніше. Перевірити люфт можна так: креслимо рівну лінію за місцем різання, ставимо і затискаємо диск на болгарку, після чого вмикаємо інструмент і підносимо його без торкання до розмітки. Якщо люфт серйозний, це відразу ж буде помітно. Спроба роботи з диском, що бовтається, може закінчитися його розривом.

 

2. Пошкодження кабелю

Потрібно постійно стежити.

Одна з найпідступніших несправностей, яка при потуранні та неправильному підході може стати причиною серйозних травм. Спочатку болгарка різко перестає працювати, потім людина намагається поправити провід, як раптом інструмент різко вмикається і виривається з рук. Щоб такого не траплялося, провід слід перевіряти тільки після зняття диска. Також рекомендується завжди стежити за тим, щоб провід лежав рівно, не сплутувався і не заламувався.

 

3. Напрямок різання

Як бути з напрямком?

Досі немає жорстких правил щодо напряму різання диска болгарки, через що адепти «від себе» і «на себе» продовжують сходитися в шалених битвах на просторах інтернету. Безперечною перевагою різання «від себе» є те, що іскри не закривають розмітку. Однак, у цьому випадку людина наражає себе на більший ризик, тому що диск КШМ у цьому випадку крутиться в його бік і якщо з диском щось трапиться, то всі уламки полетять, у тому числі в обличчя. Тому прийнято вважати, що різати «на себе» в цілому безпечніше.

 

4. Розмір та марка

Правильний підбір дисків.

Як показує практика, багатьом громадянам все ще потрібно нагадувати про те, що будь-яка КШМ має користуватися лише «рідними» дисками. Не варто намагатися заощадити на інструменті. Лікарняне ліжко завжди обійдеться дорожче. Те саме стосується і розмірів дисків. Не варто навіть намагатися ставити диски більшого діаметра, ніж зазначено на болгарці, тому що в цьому випадку радикально збільшується ризик пошкодження диска через невідповідність габаритів до кількості оборотів.

 

5. Робота без захисту

Захист – обов'язковий.

Навіть підходити до інструменту не варто, якщо на ньому немає захисного кожуха. На самому майстрі обов’язково повинні бути робочі рукавички, захисні окуляри або екран, а також спеціальний робочий одяг. Все перераховане здається дрібницями, проте насправді кілька міліметрів тканини чи пластику – це найчастіше і є тонка грань між щасливим результатом та травмою.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати що робити якщо закусило диск КШМ

Advertisement
Теги:

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню