Кутова шліфувальна машина або просто «болгарка» аж ніяк не така проста, як хотілося б більшості громадян. При поводженні з цим інструментом можна не тільки дров наламати, але ще й без пальців залишитися в прямому значенні. Для того, щоб не спалити половину дачного кооперативу і не виїхати швидкою допомогою в дострокову відпустку, слід не забувати кілька важливих речей.
1. Якість кріплення
Кріпильна гайка на інструменті передбачена не для краси. Затягнута вона повинна бути як слід, щоб у диска під час роботи не було люфта. Якщо відхилення становить 3 мм і більше, то гайку слід затягнути ще сильніше. Перевірити люфт можна так: креслимо рівну лінію за місцем різання, ставимо і затискаємо диск на болгарку, після чого вмикаємо інструмент і підносимо його без торкання до розмітки. Якщо люфт серйозний, це відразу ж буде помітно. Спроба роботи з диском, що бовтається, може закінчитися його розривом.
2. Пошкодження кабелю
Одна з найпідступніших несправностей, яка при потуранні та неправильному підході може стати причиною серйозних травм. Спочатку болгарка різко перестає працювати, потім людина намагається поправити провід, як раптом інструмент різко вмикається і виривається з рук. Щоб такого не траплялося, провід слід перевіряти тільки після зняття диска. Також рекомендується завжди стежити за тим, щоб провід лежав рівно, не сплутувався і не заламувався.
3. Напрямок різання
Досі немає жорстких правил щодо напряму різання диска болгарки, через що адепти «від себе» і «на себе» продовжують сходитися в шалених битвах на просторах інтернету. Безперечною перевагою різання «від себе» є те, що іскри не закривають розмітку. Однак, у цьому випадку людина наражає себе на більший ризик, тому що диск КШМ у цьому випадку крутиться в його бік і якщо з диском щось трапиться, то всі уламки полетять, у тому числі в обличчя. Тому прийнято вважати, що різати «на себе» в цілому безпечніше.
4. Розмір та марка
Як показує практика, багатьом громадянам все ще потрібно нагадувати про те, що будь-яка КШМ має користуватися лише «рідними» дисками. Не варто намагатися заощадити на інструменті. Лікарняне ліжко завжди обійдеться дорожче. Те саме стосується і розмірів дисків. Не варто навіть намагатися ставити диски більшого діаметра, ніж зазначено на болгарці, тому що в цьому випадку радикально збільшується ризик пошкодження диска через невідповідність габаритів до кількості оборотів.
5. Робота без захисту
Навіть підходити до інструменту не варто, якщо на ньому немає захисного кожуха. На самому майстрі обов’язково повинні бути робочі рукавички, захисні окуляри або екран, а також спеціальний робочий одяг. Все перераховане здається дрібницями, проте насправді кілька міліметрів тканини чи пластику – це найчастіше і є тонка грань між щасливим результатом та травмою.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати що робити якщо закусило диск КШМ