Техно
0

5 невдалих танків Другої світової, які майже не воювали, незважаючи на старання інженерів

До Другої світової війни готувалися по можливості всі провідні країни Європи. Велика депресія та повоєнний синдром «втраченого покоління» внесли свої корективи у військове будівництво таких держав як Франція та Великобританія. Про те, що треба хоч щось протиставити Третьому рейху, британці схаменулися чи не напередодні війни. Велика увага під час воєнного будівництва приділялася розробці нових танків. Проте добре виходило далеко не завжди.

 

1. Cruiser Mk.VI “Crusader”

Танк себе майже не проявив.

У Другій світовій війні танки «Хрестоносець» зіграли свою роль, хай і не завжди помітну. Використовувалися вони переважно на Близькому Сході та Африці. У тих широтах танк показав себе найнадійнішим помічником армії. Сильно страждав двигун. Можливо, якби Cruiser Mk.VI Crusader використовувався головним чином в Європі, то машина зарекомендувала б себе краще. Британці встигли зробити близько 5.3 тисячі таких машин. Проте, вже після 1943 року їх майже повністю витіснили нові Mk VIII «Кромвель» та ленд-лізівські M4 «Шерман». У другій половині війни британці, як правило, переробляли «Хрестоносці» у САУ.

 

2. Cruiser Mk.VII “Cavalier”

Модель виявилася прохідною.

Передбачалося, що «Кавалер» замінить у британських військах «Хрестоносця». Проте до полів битв проміжна модель танка так і не доїхала. На англійських заводах встигли зібрати лише 500 таких машин. Дуже швидко стало зрозуміло, що незважаючи на посилену броню та покращене озброєння, пускати танк у серію не має жодного сенсу. Двигун у Кавалера був так само ненадійний, як і у Хрестоносця. В результаті танк залишився навчальним і використовувався лише для підготовки екіпажів у Бовінгтоні. До речі, сьогодні там є непоганий танковий музей.

 

3. Infantry Tank Mk.IV “Churchill”

Самі британці його майже не застосовували.

Свого часу про цей танк пожартував сам Уїнстон Черчілль: «Танк, що носить моє ім’я, має більше недоліків, ніж я сам!» У важкого піхотного танка були серйозні проблеми з двигуном, ходовою частиною, маневреністю та прохідністю. Недостатньо потужним виявилася і гармата. З цієї причини широкого поширення “Черчілль” на фронтах Другої світової війни не отримав. Хоча, радянські танкісти та командири відгукувалися про нього набагато краще, ніж самі британці. Чимала кількість “Черчіллів” була поставлена ​​в СРСР за програмою Ленд-ліз. Важкі британські танки билися на Курській дузі, а останні з машин, що залишалися в строю, навіть брали участь у берлінській операції.

 

4. Mk.VIII «Centaur»

Переробляли для інших потреб

Ще один крейсерський танк армії Його Величності, який готувався на заміну «Хрестоносцям». Так само як і “Crusader”, так само як і “Cavalier”, “Кентавр” страждав від проблем із двигуном. Незадовго до Дня «Д» проблему вирішили встановленням нового силового агрегату. Однак, широкого поширення у військах ця бойова машина так і не набула. У бойових діях здебільшого використовувалися спеціалізовані «Кентаври», штатна 75-мм зброя яких була замінена на 95-мм гаубиці.

 

5. Cruiser Tank “Sentinel”

Зроблено у Австралії.

В Австралії в роки Другої світової війни все ще піднімали чарку за Його Величність та Юніон-Джек. Щоправда, скільки австралійці танків для своїх потреб не просили через загрозу вторгнення Японії, метрополія нічим допомогти так і не змогла. Тоді австралійці були змушені розгорнути власне виробництво із залученням британських технологій. Так на світ з’явився танк “Sentinel”. У роки війни машина не проявила себе зовсім ніяк. Зібрано було лише 66 танків, а після 1942 року стало зрозуміло, що США з їхньою промисловістю готові повністю озброїти не лише Великобританію, а й її сателітів, включаючи Австралію.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати для чого американці кріпили на танки “Шерман” дерев’яні дошки та листи фанери

Advertisement
Теги: , , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню