Техно
0

5 недоліків легендарного ППШ, про які не прийнято згадувати

Пістолет-кулемет Шпагіна без усяких там «але» є одним із найкращих ПК Другої світової війни. Простий, надійний та ефективний – він завоював повагу. Після початку війни армія буквально просила дати їй якнайбільше цих чудових автоматів. Однак, як і будь-яка інша зброя, створена людиною, ППШ мав, крім численних переваг, і цілком конкретні недоліки. Про останні згадують нечасто і вже тільки тому вони заслуговують на згадку.

 

1. Відкритий затвор

Відкритий затвор виявився проблемою.

Спочатку придатне технічне рішення, яке стало серйозною проблемою вже під час експлуатації пістолета-кулемета у реальних бойових умовах. Через жорстко закріплений у затворі ударник, зброя під час ведення вогню починала «клювати» вперед. Відбувалося це через рухи затвора при подачі патрона і в подальшому наколці капсуля. Крім того, відкритий затвор ставав причиною невеликого “простою” між натисканням на спусковий гачок і фактичним пострілом.

 

2. Маса

Важить дуже багато.

Незважаючи на те, що цей вид зброї є пістолетом-кулеметом, навіть для часів Другої світової війни ППШ вийшов досить великим і важким. Без патронів вага пістолета-кулемета сягає 3.6 кг. Для порівняння, стільки ж важить повністю заряджений та споряджений багнетом АКМ. При цьому із повністю спорядженим магазином ППШ важив майже вдвічі більше – 5.3 кг. Все це накладало відомі обмеження на корисне навантаження бійця та зручність у користуванні.

 

3. Швидкострільність

Робить до 1 тисячі пострілів.

Благо і прокляття твору Шпагіна. З одного боку, завдяки надмірній для пістолета-кулемета скорострільності ППШ був вкрай ефективний у питанні створення «свинцевої зливи». Що було особливо добре, коли зброя потрапляла в руки до не дуже досвідчених стрільців. Проте, висока скорострільність призводила до високих витрат боєприпасів. При необережному поводженні можна було залишитися без першого барабана всього за кілька секунд ведення вогню. Все це також призводило до додаткових складнощів при підготовці до бою.

 

4. Барабанний магазин

Спорядити ППШ те ще завдання.

Після Другої світової війни барабанні магазини не використовуються ні в одній армії. А все тому, що незважаючи на можливість тягати з собою величезну кількість готових до використання патронів, такі магазини мають два страшні недоліки. Перший – вони дуже довго і досить складно споряджаються. Другий – вони вкрай складні самі по собі з технічного погляду. Експлуатація барабанних магазинів, у тому числі їх спорядження потребує підвищеної уваги, обережності та найголовніше – навички. Найстрашніше в тому, що недосвідчений чи необережний солдат легко може зламати барабан під час спорядження патронами.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати чому кулі в патронах до револьвера Наган втоплено в гільзу

Advertisement
Теги: , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню