Про БУ авто
0

Як розпізнати «потопельника» у вживаному автомобілі та не купити «водолаза».

Як розпізнати «потопельника» у вживаному автомобілі та не купити «водолаза».

Далеко не всі хочуть купувати нові автомобілі, віддаючи перевагу транспортним засобам, що вже були у використанні, і цьому є кілька розумних пояснень. По-перше, за досить доступні гроші можна придбати машину вищого класу, а якщо звернути увагу на топ автомобілів, що не вбиваються, японських або американських брендів, є реальний шанс стати власником десятирічного красеня, технічний стан якого дасть гігантську фору багатьом автомобілям, виробленим у 2021 році.

Але як бути з уживаними автомобілями, що ховають у собі масу неприємних сюрпризів, та володіння якими буде не просто дорогим, але ще й небезпечним? Так, таких експонатів на вторинному ринку достатньо, і на окрему увагу заслуговують автомобілі-потопельники. Як не потрапити на хитрощі хитрих продавців і не купити проблемного «водолаза»?

 

Непрямі ознаки «потопельника»

Що може вказувати на нещодавнє перебування машини під водою?

Не завжди в машині, що сподобалася з першого погляду, можна розпізнати «потопельника». Особливо якщо з нею добре попрацювали гаражні професіонали. Але помітити негаразди можна, навіть не підходячи до машини, і ось кілька способів зробити це напевно:

  • Ціна нижча за ринкову. При цьому технічний стан автомобіля близький до ідеального, та й пробіг особливо не кусається. Варто відзначити, що машини, які встигли “поплавати” перед тим, як потрапити на дошку оголошень, завжди намагаються продати подешевше.
  • Поспіх. Якщо на додачу до низької ціни власник намагається продати автомобіль якнайшвидше, посилаючись на різні сімейні обставини, є привід задуматися, адже в 90 відсотках випадків такі байки виявляються вигадкою, а «потопельників» справді позбавляються в найкоротші терміни.
  • Багато розмов. Огляд автомобіля перед покупкою – справа не швидка і не найпростіша, і краще проводити його в тиші і точно без настирливих промов продавця. Якщо власник автомобіля не замовкає ні на секунду, відволікаючи і всіляко заважаючи огляду, врахуйте, таким чином ви можете прогаяти багато важливих моментів – наприклад, ознаки «потопельника».
  • Психологічні прийоми. Якщо автомобіль дійсно хороший собою, жоден продавець ніколи не вдаватиметься до різноманітних хитрощів. Який вам такий варіант? Ви спокійно оглядаєте цікавий апарат, як раптом поруч з’являється інший покупець, який після побіжного огляду будь-що бажає купити саме цю машину прямо зараз. Звичайно, продавець залишить право першого голосу за вами, і будь-яке зволікання зробить вашого опонента щасливим власником цього автомобіля. Звичайно, ні про який ретельний огляд тут не може бути й мови, і якщо ви заздалегідь знаєте про подібні трюки продавців, рекомендуємо відразу переключити увагу на іншу машину.

Але це лише непрямі ознаки, які далеко не завжди говорять про те, що з автомобілем щось не так. Швидше, це один з тих багатьох дзвіночків, які формують єдину думку про автомобіль, про який точно можна буде сказати, що він був під водою. Але для цього потрібно правильно оглянути кілька важливих місць у машині на предмет вологості, підтікання та іржі.

Де шукати явні ознаки утопленого автомобіля

Недавній «потопельник»

Знаходження машини у воді ніколи не проходить безвісти, і навіть якщо після плавання провести сушку правильно, все одно залишиться кілька типових ознак утопленого авто.

До речі, на стані кузова водні процедури жодним чином не позначаються. А ось оптика може серйозно постраждати. Якщо при невеликому пробігу всередині фар накопичується конденсат – це одна з очевидних ознак недавнього занурення під воду. Насторожити повинні і нові оптичні прилади на відносно несвіжому апараті. Заміна всіх фар по колу може говорити, що автомобіль побував у воді.

Якщо вдасться використати підйомник, зверніть увагу на стінки “телевізора” і на виїмки лонжеронів, подушки двигуна і, власне, сам двигун та коробку передач. Покупцеві слід насторожитися як за наявності на корпусах силових агрегатів і опорах слідів піску чи мулу, і при очищеному до блиску підкапотному просторі. В останньому випадку може йтися як про приховування факту утоплення, так і про наявність інших прихованих проблем з двигуном або КПП.

Підлога автомобіля, піднятого з води

Уважно огляньте підлогу автомобіля під килимками, загляньте під пластикові накладки верхньої частини порогів і не проґавте таку важливу деталь, як ущільнювальні гумки вікон та дверей. Якщо вода дійшла і туди, з внутрішньої сторони гумових елементів можна буде виявити характерні підтікання, яких за звичайних умов експлуатації не повинно бути. Іноді гумки можуть приховувати шар мулу, який продавець забув звідти прибрати.

До речі, на «потопельника» явно вказує стан болтів, шурупів та відкритих частин металу, які ніколи не повинні стикатися з водою у звичайному житті автомобіля. Зокрема, таким місцем є дальній кут бардачку, де оголений метал завжди залишається сухим, тільки якщо машина не була втоплена. Іржаві або нові болти також наводять на певні думки і разом з іншими ознаками повинні відмовити вас від покупки цього автомобіля.

 

Непрямі ознаки машини, що була у воді

Що ще може вказати на те, що перед нами – втоплений автомобіль?

Буває і так, що проблемний транспорт продається буквально наступного дня після сушіння, коли явні ознаки втоплення ще не встигли проявити себе.

Так, різкий запах ароматизатора із салону машини, швидше за все, розповість про спосіб перебити неприємний сморід, який зазвичай залишає після себе річкова або озерна вода. Намагайтеся вибирати автомобілі, які пахнуть нейтрально, або ароматичні нотки не виділяються так на загальному тлі запахів.

Жоден втоплений автомобіль не можна висушити ідеально – волога все одно залишиться в тих місцях, де її не повинно бути. І якщо ми не можемо дістатися цих місць самі, нам допоможе елементарна фізика. Для цього увімкніть запалення, закрийте всі вікна та двері, встановіть обдув салону на максимальний режим з температурою 23-25 ​​градусів та зачекайте 10 хвилин. Якщо машина плавала, вікна мають запітніти.

Саме тому не варто навіть підходити до машин, які пропонуються до огляду з опущеним склом. Можливо, господарі таких автомобілів не хочуть, щоб «потопельник» видав себе завчасно.

Автомобілі, що опинилися у воді з волі природної стихії

Ще одним оригінальним способом визначити проблемний експонат – звернути увагу на місце, з якого було пригнано автомобіль. Якщо останнім часом там відбувалися серйозні природні катаклізми, такі як повінь чи цунамі, шанси зустріти на своєму шляху «водолаза» збільшуються у рази.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про 4 ознаки, які наочно демонструють, яку машину брати не можна

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню