Про БУ авто
0

Що важливіше при купівлі вживаного автомобіля – пробіг чи рік випуску

Що важливіше при купівлі вживаного автомобіля - пробіг або рік випуску 1

При огляді машини з невеликим пробігом створюється враження, що перед тобою практично новий товар, який служитиме вірою та правдою довгі роки. Але ідеальний на вигляд автомобіль із сумнівно низькою вартістю часто має «підводні камені» і неприємні нюанси. Тож на що звертати увагу при купівлі транспортного засобу – на пробіг чи вік?

1. Невеликий пробіг, але солідний вік

Що важливіше при купівлі вживаного автомобіля - пробіг або рік випуску 2
Автомобіль із маленьким пробігом

Усі транспортні засоби піддаються зносу на фоні інтенсивної експлуатації. Технічний стан авто залежить від його віку. Навіть якщо машина перебувала в гаражі більше 10 років, немає жодних гарантій, що після виїзду на трасу вона їздитиме, як нова.

Мінімальний пробіг часто пояснюється так званими періодами зимівлі. Деякі автовласники експлуатують свій засіб пересування лише в теплий період, накочуючи 3-5 тис. км, а потім залишають залізного коня в гаражі на 4-6 місяців до настання тепла.

Правильна консервація транспортного засобу має на увазі розміщення під порогами дерев’яних опор для зниження навантаження на пружини та виключення такого явища як «втома металу». Потім кузовні поверхні та борти обробляються антикорозійними речовинами або гарматним салом для запобігання появи іржі.

Що важливіше при купівлі вживаного автомобіля - пробіг або рік випуску 3
Законсервований у гаражі автомобіль

У бак під кришкою вливається паливо, яке перешкоджатиме накопиченню вологи на внутрішніх стінках та появі гнильних відкладень. Але навіть такі дії не гарантують повного захисту від тимчасових змін, і після повернення весняного тепла можна сильно засмутитися, побачивши стан автомобіля.

Процес виведення машини з консервації теж має низку нюансів та складнощів. Насамперед проводиться заміна технічних рідин, включаючи паливо, а також ретельний огляд гумових стиків і з’єднань, де часто з’являються патьоки. В обов’язковому порядку з силового агрегату вилучаються фільтри і зливається масло, щоб сліди природного зносу не опинилися в них і не порушили цілісність робочих механізмів двигуна.

Що важливіше при купівлі вживаного автомобіля - пробіг або рік випуску 4
Прокачування гальмівної системи

Крім того, особлива увага приділяється прокачуванню гальмівної рідини та перевірці функціональності обладнання. При тривалому простою речовина накопичує вологу і втрачає робочі властивості. Якщо машина не експлуатувалася кілька сезонів, то ймовірність раптового закипання гальмівної рідини буде максимальною.

На жаль, багато автомобілістів не проводять такої обробки, через що машина поступово старіє, а її стан погіршується.

А якщо в машині є миші та інші дрібні гризуни, можна виявити сліди пошкодження проводки та інших важливих елементів. Ще гірше, якщо автомобіль зимував на вулиці у кучугурі снігу.

Що важливіше при купівлі вживаного автомобіля - пробіг або рік випуску 5
Зимівка автомобіля в сніговій кучугурі

Також є випадки, коли водії використовують засіб пересування для нечастих поїздок містом, проїжджаючи приблизно 100-200 км на тиждень. У цьому немає нічого поганого, особливо якщо власники стежать за технічним станом техніки та проводять своєчасне технічне обслуговування.

При нечастих поїздках та тривалому простою зношуються трансмісія та коробка передач. А якщо автомобіль має повний привід, проблема лише посилюється. Також слід враховувати, що є ряд деталей, ступінь зношування яких залежить не від пробігу, а від часу експлуатації. Серед них:

  • гумові ущільнювачі;
  • сальники;
  • шланги.

Будь-яка шина має певний ресурс і розтріскується або кам’яніє на автомобілі, який стоїть. Застарілі стійки в ходовій частині або шланги системи охолодження починають протікати та зношуються.

2. Що стосується пробігу

Що важливіше при купівлі вживаного автомобіля - пробіг або рік випуску 6
Автомобіль у русі

Якщо говорити про пробіг, то багато хто відмовляється від покупки автомобіля зі значним подоланим кілометражем. Вся суть полягає в тому, що в машинах з величезним числом кілометрів на одометрі часто є серйозні збої і проблеми в механічних або електронних компонентах. Зазвичай подібна логіка виправдовує себе, але окремі автомобілі є винятком і залишаються технічно справними навіть при пробігу понад 300 тис. км.

Щодо застарілих моделей преміального чи спортивного класу, то такий принцип завжди доречний. Старі BMW M3 з кількома власниками та недостовірною історією сервісного обслуговування – далеко не найкращий варіант для покупки. Спортивні машини складаються з безлічі складних механізмів і систем, які зазнають зносу через підвищені навантаження і старіння. Це можна сказати і про моделі представницького класу.

3. Великий пробіг, невеликий вік

В даному випадку розглядається зворотна ситуація, коли у автомобіля великий кілометраж, але маленький вік. Подібне явище спостерігається в автопарках таксі, служб доставки та інших організацій. І хоча значний пробіг розглядається як недолік, ключове значення варто надати такому поняттю, як мотогодини.

Так, якщо силовий агрегат відпрацював 3 години, перебуваючи у пробці, та подолав близько 50 км, це одне. Але якщо він працював протягом 3 годин на останній передачі та подолав 300 км – це зовсім інше. І хоч у двох випадках мотогодини ідентичні, пробіг і навантаження відрізнятимуться.

Таким чином, якщо транспортний засіб експлуатувався на трасі, то великі цифри на одометрі – не вирок. Але якщо автомобіль їздив містом, а ще часто стояв у пробках, це набагато гірше. Адже 200 тис. км пробігу трасою – зовсім інше поняття, ніж ідентичні 200 тис. км містом.

Що важливіше при купівлі вживаного автомобіля - пробіг або рік випуску 7
Манипуляции с пробегом

Великий пробіг негативно впливає на підвіску, шини, паливний насос, трансмісію та навісне обладнання. Що стосується стану кліматичної системи, то вона залежить від мотогодин. Якщо говорити про корпоративний транспорт, то водії часто маніпулюють із показниками пробігу для отримання додаткового прибутку.

Середньостатистичний водій проїжджає машиною близько 10-15 тис. км на рік, але це загальноприйнята величина. Одні люди можуть проїхати і 30 тис. км, інші – не більше 7 тис. У будь-якому випадку, у рекомендаціях з експлуатації та обслуговування транспортного засобу згадується, що нормальний пробіг для 5-річного авто становить 75 тис. км, а для 10-річного – 150 тис. км.

Щодо вікових особливостей, тенденція виглядає практично так само, але з низкою нюансів. Серед них – питання надійності. Автомобілі останніх років відповідають актуальним стандартам комфорту та безпеки, але й цей факт оспорюємо. Тим не менш, рік виробництва машини не завжди є вирішальним, оскільки на її стан впливає сумлінність та відповідальність власника.

4. Важливість сервісної книги

Що важливіше при купівлі вживаного автомобіля - пробіг або рік випуску 8
Сервісне обслуговування машини

При розрахунку оптимального віку та пробігу транспортного засобу для придбання є один важливий момент – частота сервісних обслуговувань. Якщо автомобіль продається без сервісної книги, відстежити це не вдасться. Адже своєчасне та правильне технічне обслуговування у сертифікованій майстерні дозволяє пожвавити навіть стару машину.

Є кілька особливостей та винятків із закономірних принципів:

  • Засіб пересування з величезним пробігом, але відомою сервісною історією зможе служити новому власнику набагато довше і краще, ніж аналог, що проїжджав близько 1000 км на рік;
  • Автомобіль, який експлуатувався на рівному дорожньому покритті, кращий за ідентичну модель такого ж віку з таким же пробігом, накатаним по пересіченій місцевості;
  • Машина, що використовується для далеких подорожей, завжди краща за аналогічне авто, що витрачало свій ресурс в умовах міського трафіку.

Як ухвалити остаточне рішення? По-перше, виконати зовнішній огляд транспортного засобу, ознайомитись із сервісною історією та кількістю власників. Найкраща перспектива, якщо пробіг транспортного засобу можна порівняти з його віком. За 10 років експлуатації середньостатистичний автовласник долає близько 150 тис. км.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про 3 важливі аспекти, як збити ціну при покупці вживаного автомобіля

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню