Техно
0

Пістолету «Кольт» M1911 більше 100 років: чому він все ще використовується американцями

Самозарядний пістолет «Кольт» M1911 був створений знаменитим зброярем Джоном Мозесом Браунінгом далекого 1908 року. На озброєння в США цю зброю прийняли через 3 роки, і з того часу легендарний «Кольт» не залишає ні силові структури США, ні прилавки магазинів зброї. Сотня років – це все ж таки серйозний вік навіть для найгеніальнішої конструкції. Чому ж американці ніяк не відмовляться від цього пістолета на користь молодших і досконаліших?

Творіння легендарного зброяра.

Якщо серед пістолетів є свій Автомат Калашникова, то це американський «Кольт» М1911. Зброя пройшла всі значні військові конфлікти починаючи від двох світових воїн і закінчуючи Війною у В’єтнамі, а також численними конфліктами на Близькому Сході. Відразу варто зазначити, що офіційно Пентагон зняв цей пістолет із озброєння ще 1985 року. Однак, незважаючи на цю обставину, пістолет продовжують активно використовувати окремі підрозділи та категорії військових. У 2017 році уряд США ухвалив рішення про розпродаж наявних запасів М1911, проте це не заважає тому ж ФБР, як і раніше, користуватися цим пістолетом.

Нестаріюча класика.

Пістолет дуже простий і дешевий (за американськими мірками). Сучасні зразки складаються з 53 деталей та 3 основних частин: ствола, кожуха-затвора, рамки. Вартість пістолета починається від 928 доларів. Пістолет важкуватий, проте тільки відносно найсучасніших моделей. Вага “Кольта” складає 1.12 кг. Габарити зброї дорівнюють 216х30х135 мм. Як боєприпаси використовуються патрони .45 ACP (11.43х23 мм). Початкова швидкість кулі становить 260 м/с (для порівняння у ТТ вона 420 м/с, а ПМ – 315 м/с, проте вони мають менші калібри). В пістолеті використовуються магазини на 7, 8 або 11 патронів. Прицільна дальність стрільби 25-50 метрів. Пістолет працює за принципом віддачі при короткому ході та має УСМ одинарної дії.

Пістолет все ще використовується.

Таким чином виходить, що навіть за сучасними мірками пістолет М1911 залишається більш ніж актуальним незважаючи на поважний вік. Заради справедливості слід зазначити, що за останні 100 років конструкція пістолета постійно вдосконалювалася. Джон Мозес Браунінг зміг створити воістину геніальну конструкцію із величезним модернізаційним потенціалом. За століття було створено багато десятків модифікацій, у тому числі під інші калібри та з використанням сучасних матеріалів.

Спочатку пістолет випускався на заводі “Ремінгтон” у штаті Коннектикут. Згодом його випуском займалися сам “Кольт”, а також “Ithaca Gun”, канадська “North American Arms” і навіть виробник швейних машинок “Зінгер”. У 1970-ті роки компанія «Кольт» зіткнулася із серйозними фінансовими складнощами. На той момент права на патент М1911 закінчилися і випускати пістолет стали сотні виробників у всьому світі, у тому числі в країнах Європи. Тоді ж у США розпочався конкурс на новий пістолет для армії США, внаслідок чого перемогла не менш відома італійська “Beretta”. Проте, незважаючи на все це «дідусь» короткоствольної зброї йти на пенсію не поспішає і сьогодні офіційно використовується у десятках країн.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати для чого солдати США кріпили дивну кулю на гвинтівки М-16.

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню