Техно
0

Як показав себе магазин на 100 набоїв для автомата Калашникова

Відразу після того, як автомат Калашнікова з’явився на світ, виник і запит на нестандартний магазин підвищеної ємності. Конструктори розглядали різні варіанти. Розглядався навіть барабан. Проте негативний досвід використання барабанних магазинів у пістолетах-кулеметах Другої світової війни змусив відмовитися від цієї ідеї на користь чогось більш «традиційного». Як же себе показав елемент боєживлення на 100 набоїв?

Задумалися про таке ще у 1950-ті.

Роботи зі створення автоматних магазинів нестандартної ємності розпочалися ще в ранні 1950-ті роки. Військові поставили завдання: максимально розширити елемент боєживлення без серйозної втрати ергономіки зброї. Також вояки хотіли, щоб новий магазин був максимально простим з погляду експлуатації, зокрема спорядження. Барабанні магазини, наприклад, нічим таким традиційно похвалитися не можуть.

У серію технологія не пішла.

І ось радянські конструктори запропонували три «ріжки» на 40, 50 та 100 набоїв. Вже після перших тестів стало зрозуміло, що навіть незначний приріст набоїв понад 30 одиниць дає зброї в більшості випадків приріст кількості пострілів за хвилину за рахунок економії часу на необхідності змінювати елемент боєживлення. Однак тут не все так просто. Досліди показали, що зі штатним 30-патронним магазином автомат Калашникова робив 129 пострілів за хвилину. З магазином на 40 набоїв число пострілів піднімалося до 137. З 50 набоями – до 150 пострілів на хвилину. Врешті зі 100 патронами в магазині АК робив 120 і більше пострілів за хвилину.

Навіть барабан краще.

Саме так, виявилося, що зі 100-патронним магазином Калашников стріляє повільніше. Більше того, при будь-якому експериментальному магазині у автомата відчутно падала купність стрільби. Що цікаво, найхитрішою моделлю виявився елемент боєживлення на 50 набоїв. Якщо у 30, 40 та 100-патронних магазинах боєприпаси йшли у два ряди. То, у 50-ці вони йшли відразу в чотири! Дана конструкція за підсумками тестів була визнана найкращою та найперспективнішою. Що ж до заповітних 100 набоїв у «ріжку», то цей зразок показав себе на заводських випробуваннях найгірше. Окрім іншого такі магазини ще й ламалися найчастіше.

Більше не завжди краще.

У серійне виробництво 100-патронний варіант до Автомату Калашникова так і не пішов. Конструктори та військові залишилися незадоволені його характеристиками. Проте робота даремно не зникла. Через кілька років розробили 60-патронний 4-рядний магазин. І навіть побачив серійне виробництво! Щоправда, не одразу. Випускати їх почали лише після розвалу Радянського Союзу.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати для чого солдати в гарячих точках обмотують приклад ременем

Advertisement
Теги:

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню