Техно
0

Для чого українські солдати вішають на бронежилет альпіністський карабін

Дивлячись на фотографії українських військовослужбовців, можна помітити, що на грудях у багатьох, прямо на бронежилеті бовтається пристебнутий карабін. Цілком очевидно, що далеко не всі військовослужбовці належать до почесної «родини» гірських стрільців. Тому виникає закономірне питання: навіщо на грудях бовтається елемент альпіністського спорядження? Не для краси ж.

Насправді карабіни на бронежилети чіпляють далеко не лише військовослужбовці ЗСУ. Подібна практика поширена у всьому світі і пов’язана вона з проблемами евакуації з поля бою. Більше того, є всі підстави вважати, що мода на карабіни була перейнята в американської армії, оскільки саме вона має найкращу бойову підготовку і вже давно встигла стати «законодавцем моди» для армій інших країн. Втім, не виключено, що до такого рішення додумалися і самостійно, бо воно буквально лежить на поверхні.

Боєць ЗСУ з карабіном.

То навіщо ж потрібен карабін на бронежилеті? Насправді все дуже просто. Він потрібний для евакуації пораненого за допомогою мотузки. Сама собою ця «технологія» не є чимось новим. Рятували поранених солдатів з поля бою таким чином ще у XX столітті. Причому за радянських часів для витягування підстрелених бійців із зони вогню при терміновості користувалися машинами МТ-ЛБ, оснащеними лебідкою. Цей спосіб евакуації бійців застосовується на пострадянському просторі і досі.

Американський солдат із евакуаційним карабіном.

Чому ж просто не винести товариша на плечах? По-перше, це часто буває фізично неможливо. Підстрелена людина залишається лежати у зоні вогню. Будь-які спроби врятувати його «традиційними» способами обернуться лише додатковими втратами. У таких умовах, навіть якщо один боєць і підбереться до колеги, то витягнути його, наприклад, лежачи буде страшенно складно. По-друге, людина багато важить. А солдат у спорядженні важить ще більше. Тягти людину по землі, наприклад, вхопивши за шлейку бронежилета, особливо обтяжену спорядженням та зброєю, – вкрай не просто, навіть для здорового вгодованого чоловіка зі спецназу. Не просто так у всіх арміях світу саме за винесення пораненого товариша часто нагороджують. Завантажити товариша на плечі так само не завжди можливо. Тому карабін з лебідкою – це найбільш безпечне та вдале рішення, нехай, і не найприємніше для пораненого. Однак, порівняно з діркою, що кровоточить, від 7.62 – це вже дрібниці життя.

А ще можна каску повісити, коли шия втомилася.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати чи врятує солдата сучасна каска від попадання кулі з гвинтівки чи автомата

Advertisement
Теги:

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню