Німецький кулемет MG-34 став прабатьком знаменитої «Пили Гітлера» – MG-42. Незважаючи на появу більш досконалої моделі, 34 використовувалася у вермахті до самого кінця Другої світової війни. Більш того, для свого часу це була виключно прогресивна зброя з багатьма цікавими рішеннями. Так, наприклад, у «Maschinengewehr» було відразу два спускових гачки. І тут саме запитати: а навіщо?
Німеччина була першою країною у першій половині XX століття, якій вдалося створити єдиний кулемет для потреб армії. Зброя, яка могла використовуватися і з сошок як ручний, і зі станка на вогневій точці або техніці – це дуже зручно. Першим таким кулеметом став відомий MG-34. Розробкою зброї займалась компанія Rheinmetall-Borsig AG. Проєктом керував архітектор Луїс Штанге. Дата офіційного прифняття на озброєння – 1934 рік. Незважаючи на солідний вік і той факт, що дана модель вже давно не виробляється, окремі MG-34 трапляються у гарячих точках по всьому світу досі.
У Німеччині за роки війни було випущено безліч модифікацій цієї зброї. Залежно від неї кулемет може мати калібри від 6.5х55 мм до 7.62х51 та 7.92х57 мм (останній є найпоширенішим). Швидкострільність 34-ки варіюється в залежності від моделі від 600 до 1200 пострілів за хвилину. Для порівняння, більшість сучасних кулеметів мають скорострільність не більше 900 пострілів за хвилину. Прицільна дальність становить від 400 до 2 тисячі метрів. Початкова швидкість кулі варіюється від 750 до 1000 метрів за секунду.
У конструкції німецького кулемета з поворотним затвором та віддачею ствола з коротким ходом було безліч цікавих технічних рішень. Наприклад, на довоєнних моделях MG-34 був присутній перемикач темпу стрільби. Крім того, у кулемета було відразу два спускові гачки. Використовувалися одні для ведення вогню в різних режимах і замінювали традиційний перемикач між одиночним і автоматичним вогнем.
Навіщо кулемету зі скорострільністю 1200 пострілів за хвилину одиночний вогонь? Для пристрілювання на місцевості. Особливо корисно це, коли кулеметник займає якусь обладнану позицію, з якої має вести оборонний вогонь. Ще до початку бою розрахунок пристрілюється трасуючими на місцевості, після чого може значно ефективніше вести автоматичний вогонь.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про кулемет Калашникова і чому багато хто досі вважає його найкращим у світі