Техно
0

Навіщо у сучасних танків серед гармати є дивне потовщення

Навіщо у сучасних танків серед гармати є дивне потовщення

Якщо подивитися на гармату будь-якого сучасного танка, то приблизно посередині можна побачити якесь дивне потовщення. Повторювати про те, що в будь-якій техніці і особливо військовій нічого не робиться просто так, немає потреби. Проте більшість людей швидше за все навіть не здогадується про те, як ця загадкова штуковина називається, не кажучи вже про її призначення.

Є у всіх танків.

Насправді все дуже просто, але від цього не менш цікаво. Загадкове потовщення серед гармати – це ні що інше як ежектор ствола. Насправді такі системи використовуються не тільки на танках. Побачити ежектори можна у артилерійських установках, у тому числі самохідних, а також артилерійських систем кораблів. Існують у механіці і інші ежектори. Проте, саме ежектор гармати необхідний для того, щоб знижувати рівень загазованості бойових відділень.

Великому танку великий калібр.

Перші гарматні ежектори розробили на папері ще в роки Другої світової війни. Проте, впровадити передову технологію у виробництво змогли лише 1948 року. Першим на цій ниві виявилися американці, які встановили 90-мм гармату з ежектором на новий танк M26 Pershing. У Радянському Союзі повторили технологію аж через 7 років. Перший радянський танк із ежектором з’явився у 1955 році. Ним став озброєний 100-мм гарматою Т-54А.

Так виглядає у розрізі.

Принцип дії гарматного ежектора дуже простий. По суті це такий циліндричний балон, наваренный на зброю. Внутрішній простір гармати та ежектора з’єднаний за допомогою кількох круглих отворів, які просвердлені під косим кутом. У момент пострілу гарматний ежектор створює перепад тиску в каналі ствола, що змушує порохові гази заповнювати капсулу пристрою, а не проникати назад у бойове відділення.

Пристрій простий.

Необхідно це для того, щоб екіпаж бойової машини або артилерійської башти не сидів із загазованою кабіною і міг нормально виконувати свої службові обов’язки. Все тому, що сучасні снаряди дають так багато газу, що якби не було гарматних ежекторів, перебувати в бойовому відділенні без протигаза було б просто неможливо. Перебуваючи під тривалим впливом порохового газу, людина може отруїтися і втратити свідомість.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати для чого американці кріпили на танки “Шерман” дерев’яні дошки та листи фанери

Advertisement
Теги: , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню