Конструкція «Сховище Моррісона» була розроблена у Великій Британії Джоном Бейкером і названа на честь Герберта Моррісона, який на той час був міністром безпеки. Це були спеціальні захищені ліжка, здатні врятувати життя під час бомбардування. Також цю конструкцію ще називали «стіл Моррісона».
На жаль, далеко не всі житлові будинки на той час були обладнані підвалами, всередині яких люди могли б вижити під час бомбардувань нацистів. Необхідність у створенні захисних конструкцій з’явилася 1941 року, коли бомбардування міст німецькою авіацією набули регулярного характеру.
Тому Джон Бейкер вирішив розробити спеціальну конструкцію, що являла собою, по суті, міні бомбосховище-ліжко. “Сховище Моррісона” повністю виготовлене з металу. Воно мало міцний, твердий каркас. Верхня і нижня стінки були виконані з металевих листів товщиною 3 мм, а бічні стінки були дуже міцною металевою кліткою. Основні параметри «Сховища Моррісона» були такими: довжина – 2 м, висота – 1,2 м і ширина – 0,75 м. Поставлялося воно у вигляді наборів «Зроби сам» і містило 359 деталей.
Так само «Сховище Моррісона» іноді використовували і як стіл, для цього одна з ґратчастих стін знімалася і з’являвся простір для розміщення ніг людей, що сидять за «столом».
До кінця 1941 року було виготовлено майже шістсот тисяч таких захищених ліжок, а в 1943, коли німецька армія почала пускати в хід свої «крилаті ракети» Фау-1, ще тисячі. Слід зазначити, що завдяки відносно невеликій ціні (350 фунтів) “Сховище Моррісона” міг собі дозволити практично будь-який британець середнього достатку. Для малозабезпечених сімей, які мали сумарний дохід менше 400 фунтів, «Сховище Моррісона» постачалося безкоштовно.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати що таке «партизанський клин», або як партизани пускали під укіс ворожі поїзди без жодного граму вибухівки
Джерело: Познавательный журнал ЕНОТ