Техно
0

Для чого на корпусах підводних човнів роблять прямокутні отвори

Для чого на корпусах підводних човнів роблять прямокутні отвори

Якщо подивитися на фотографії підводних човнів, то можна помітити на їх корпусах ряд прямокутних люків або отворів. І це виглядає досить дивно з погляду людини, не пов’язаної з військово-морським флотом. Адже субмарини, що занурюються на велику глибину, повинні витримувати колосальний тиск води, отже, повинні мати дуже міцний корпус, а наявність на ньому таких великих отворів, як би сказати, не дуже в’яжеться з міцністю. Давайте з’ясуємо, навіщо все-таки потрібні ці отвори.

Не секрет, що підводні човни складаються з двох корпусів: так званого міцного корпусу і з легкого корпусу. Для наочності можете уявити термос, у якого всередині зовнішнього корпусу є ще одна ємність. Так ось, у підводних човнів все те саме, але якщо внутрішній корпус звичайного побутового термоса утримує тепло, то у підводному човні міцний корпус добре тримає тиск води.

Міцний корпус субмарини, якщо спрощено говорити, це товстостінний циліндр, іноді він може складатися і з декількох циліндрів різного діаметру. Як було сказано вище, основне його призначення – це протистояти величезному тиску води, але зробити міцний корпус обтічної форми досить складно, і за великим рахунком це і не потрібно. Адже зовні міцного корпусу встановлюються ще цистерни головного баласту та інші агрегати, які не обов’язково повинні знаходитися всередині човна. Всі ці частини субмарини, що стирчать-виступають, зовсім не гармонують з гідродинамікою.

Міцний корпус позначений сірим кольором. Як бачите, обтічністю тут і не пахне

Тому поверх цього «господарства» встановлюють легкий корпус, призначення якого – зробити обтічну форму для човна. У процесі занурення, простір між легким і міцним корпусом заповнюється водою, а повітря, що знаходилося там, випускається через шпигати. Шпигати це і є ті самі прямокутні отвори на легкому корпусі підводного човна.

Завдяки тому, що між корпусами вода практично не стискається то легкий корпус можна робити з зовсім тонкого металу, так як ніякого особливого навантаження, за винятком зустрічного потоку води, він не несе. У процесі руху під водою, отвори-шпигати закриваються спеціальними кришками (зазвичай це робиться на атомних човнах, на «тихохідних» дизельних шпигати не закриваються) завдяки чому поверхня корпусу стає максимально гладкою.

До речі, на нижній частині корпусу човна також є ряд отворів, через які відбувається заповнення міжкорпусного простору водою, але побачити їх можна тільки коли субмарина знаходиться в сухому доці.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати для чого на «башенці» підводного човна вікна і чому скло не лопається на глибині

Джерело: Познавательный журнал ЕНОТ

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню