Техно
0

Неміцна «Дружба»: на що нарікали мужики в знаменитій пилі

Бензопила «Дружба» з’явилася у Радянському Союзі у 1953 році. Механічний інструмент багато в чому був подібний на популярну в ті роки німецьку пилку «Stihl Typ BL». Радянському народному господарству був потрібен аналогічний інструмент, і його отримали. Незважаючи на ряд недоліків бензопили «Дружба», здобути таке щастя у своє господарство хотів кожен дачник та сільський мешканець. Тим більше, що роздобути подібний інструмент було непросто.

Практичний інструмент

До роздрібної торгівлі бензопила «Дружба» надходила досить повільно і в невеликих кількостях. Переважна більшість пилок йшло на задоволення потреб держави. Для свого часу “Дружба” стала справжнім проривом. Механічний інструмент мав більший ККД порівняно з ручними пилками, а також був набагато зручнішим у використанні. У 1950-ті роки цього вже було цілком достатньо для того, щоб закрити очі на деякі недоліки інструменту.

Були свої вади.

Але на що ж нарікали чоловіки? Крім досить дивного зовнішнього вигляду (все-таки для інструменту це не головне), у «Дружби» можна виявити чотири істотні недоліки. Заради справедливості варто відзначити, що деякі з цих недоліків були притаманні всім подібним пилам 1950-х років. Отже, перший серйозний мінус – це шумність та димність агрегату під час роботи. У цьому також була власна небезпека. Пиляти «Дружбою» у закритому приміщенні категорично не рекомендувалося, інакше можна було надихатися чадними газами.

Використовується до цього дня.

Другий мінус – відсутність кнопки аварійної зупинки інструменту. У пилі не було ні захисту від вібрації, ні автоматичного гальма. Все це робило роботу досить небезпечною як для самої людини, так і для інструменту. Третій мінус – відсутність якісної системи охолодження. Саме тому «Дружба» часто стикалася з проблемою перегорання котушки запалювання. Страждали в пилі також сальники, підшипники, прокладки та свічки запалювання. Особливо якщо власник не приділяв інструменту належної уваги.

При правильному догляді служить десятиліттями.

Врешті, четвертий мінус полягав у тому, що «Дружба» мала деякі проблеми з пуском як на «гарячу», так і на «холодну». Це робило інструмент вкрай вимогливим і вибагливим до якості бензину, який заливали в нього. Проте, незважаючи на все це аж до 1980-х років, бензопили «Дружба» залишалися незамінними помічниками. Багато дачників та сільських жителів користувалися такими навіть у 90-ті. За всіх своїх недоліків, але при правильному та своєчасному догляді «Дружба» демонструвала чудеса надійності та довголіття.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про 5 цікавих фактів про сегментний ніж, на які зазвичай не звертають уваги

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню