У міру розвитку технічного прогресу навіть найекзотичніші додаткові автомобільні опції перекочовують у розділ чогось з одного боку тривіального, а з іншого – життєво необхідного. Більшість європейців вважає за краще купувати невеликі, економічні автомобілі. Однак, це правило не поширюється на прагнення «побалувати» себе допоміжним функціоналом машини.
1. Адаптивний круїз-контроль
Суть цієї функції гранично проста – щойно з’являється хоча б найменша перешкода, автомобіль скидає швидкість, і коли мине загроза – набирає швидкість знову. На сьогоднішній день навіть у дешевих автомобілях подібна електроніка поводиться добре. Щоправда, зовсім не зрозуміло, наскільки адаптивний круїз-контроль зміг би прижитися на українських дорогах в умовах поганого асфальтного покриття.
2. Помічник утримання у смузі
Ще одна вкрай корисна функція у сучасних автомобілях. Сьогодні ця опція зустрічається навіть у доступних японських та південнокорейських моделях автомобілів. Працює загалом добре. Проблема у функції лише одна. Її датчики майже завжди чіпляються за найближчу лінію розмітки та ведуть автомобіль строго вздовж неї. Від утримання керма руками наявність помічника не звільняє.
3. Контроль сліпих зон
Ще одна дуже цікава та дуже корисна функція. Суть функції так само проста. Як тільки водій включає сигнал повороту і приступає до виконання будь-якого маневру, датчики автомобіля починають стежити, щоб у сліпій зоні нічого стороннього не було. Коли там з’явиться інший автомобіль, система попередить водія за допомогою звукового сигналу. Крім того, на дзеркалі заднього виду загориться спеціальний значок.
4. “Старт-стоп”
Функція, яка навряд чи потребує зайвого представлення для українського автомобіліста. Хоча б тому, що інтернет завалений суперечками та обговореннями щодо того, наскільки шкідлива ця функція для двигуна. Працює просто: система автоматично вимикає ДВЗ при відносно довгому простої машини і запускає при наступному вичавленні зчеплення.
5. Просунута система стабілізації
Електронна система стабілізації робить життя водія не тільки кращим, а й загалом безпечнішим. При цьому важливо пам’ятати про те, що наскільки не була б просунутою дана система, вона ніколи не зможе на 100-відсотків точно розрахувати безпечну траєкторію руху транспортного засобу і правильно оцінити ширину дорожнього полотна.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про 5 гаджетів, які стануть чудовим подарунком автолюбителю