Про БУ авто
0

Надійні машини, від яких водії не відмовляються і через 10 років

Чим новіший, тим краще? Ні, деякі вживані автомобілі переконливі навіть у похилому віці. Кожен покупець машини, звичайно, розраховує користуватися нею подовше. В ідеалі вона повинна служити роками, доставляючи господаря з пункту А в пункт Б без серйозних поломок, що псують задоволення і порушують плани. Тому рішення про купівлю машини не завжди приймається лише на підставі ціни та зовнішнього вигляду.

Для багатьох надійність грає більш важливу роль, бо від найкрасивішої, швидкої або практичної машини мало користі, якщо вона постійно знаходиться в майстерні. Не дивно, що люди віддають перевагу особистому транспорту, який може максимально довго протриматися без дефектів і не потребує високих витрат на обслуговування та ремонт. Це сприяє багаторічному успіху моделей, чиї виробники свого часу подбали про їхню довговічність.

Старий, але дуже добрий!

DEKRA - німецька компанія з інспекції транспортних засобів, заснована 1925 року

Чим старший автомобіль, тим вищий рівень руйнування? Не завжди. Порівняно з деякими уживаними машинами у похилому віці навіть молодші моделі виглядають старими – і серед них не лише представники преміум-класу. І все ж покупка уживаного автомобіля пов’язана з певним ризиком, будь-то маніпуляції зі свідченнями одометра, приховані пошкодження внаслідок аварії, фальсифікована історія чи нерідна начинка. Щоб покупці пізніше не зазнали неприємних сюрпризів, було придумано зручні сервіси, що здійснюють передпродажну перевірку кожної виставленої машини.

Крім того, людям, які шукають автомобіль, який не відрізняється схильністю до дефектів, залишаючись стабільним і надійним довгі роки, рекомендується подивитися на звіти шановних перевіряючих організацій типу TÜV, DEKRA, ADAC, JDPower та ін. Їхніми висновками користуються автоексперти, виробники, дилери та приватні користувачі по всій планеті. Вони проводять мільйони тестів, вивчають відгуки власників та звернення до сервісних центрів, займаються аналізом ринку вживаних машин, визначають відсоток браку, частоту поломок, кількість та складність автомобільних дефектів.

TUV - організація з технічного нагляду за автомобілями

Транспортні засоби поділяються на різні класи та вікові групи (від 2-3 років до 10-11 та вище), і в кожній категорії реєструються сотні моделей. Досліджуються двигун та гальма, шасі та рульове управління, вихлопна система, кузов та салон, електрика та електроніка (проте речі, за які несе відповідальність власник, наприклад зношені шини – не враховуються). На основі цього формуються щорічні звіти, рейтинги надійності та вичерпні огляди для всіх, хто цікавиться автомобільним ринком.

Автолюбителі, які не довіряють рекламі виробників, ухильним відповідям дилерів та порадам недосвідчених друзів, знайдуть у таких звітах цінну допомогу. Вони виявляють усі слабкі місця окремих моделей з урахуванням їхніх технічних параметрів, умов використання, пробігу та віку. Важливо відзначити, що не всі машини, що отримують відмінні оцінки, є чудовими механічно – тут чималу роль відіграє дбайливий догляд з належним обслуговуванням, відсутність якого може призвести до проблем. Це особливо помітно у нижньому сегменті, чутливому до ціни. Наприклад, за Porsche зазвичай стежать краще, тоді як власники Dacia часто нехтують своїми обов’язками.

Ось кілька переможців, відзначених відомими аналітичними компаніями, випробувальними організаціями та автомобільними журналами.

 

Моделі із вражаючою довговічністю

Mercedes GLC - якісний німецький позашляховик

Особливо добре виглядає в останньому звіті TÜV 2021 Mercedes GLC – наступник славного GLK-класу. Понад 97 відсотків цих моделей пройшли загальну перевірку «на відмінно», і лише 1,7 відсотка розчарували будь-якими істотними дефектами. Виробник преміум-класу також отримує другий приз з B-класом – 95% аналізованих одиниць склали іспити без помилок, і понад 90 відсотків продовжують чудово справлятися зі своїми завданнями після 6-10 років володіння. На п’єдестал потрапили не лише представники преміум-класу – деякі недорогі продукти Hyundai та Opel також зайняли почесні місця.

Porsche 911 - спортивний "німець" вище всяких похвал

Найвища вікова група – від 10 років. Тут перемагає Porsche 911. Не дивно, тому що він отримує багато турботи та уваги. Старання власників окупаються – навіть після десяти років кількість бездефектних одиниць серед 911-х значно нижча за середній рівень. Навіть на моделях одинадцятирічної давності тестери не знаходять іржі, гальма отримують вищі оцінки, освітлення працює чудово. Така якість не всім по кишені, цей автомобіль мрії коштує дорого навіть б/у, проте ви отримуєте за свої гроші цінного спортсмена-довгожителя з надійними технологіями.

Audi TT - надійне спортивне купе

Якщо ваш бюджет на таке не розрахований, але все ж таки хочеться спортивний автомобіль, слід звернути увагу на Audi TT. Це солідне спортивне купе значно дешевше, ніж 911 (навіть уживаний), але з такими ж добрими характеристиками. Щоправда, на вторинному ринку це досить рідкісний товар, його водії навіть через 10 років не часто продають.

Honda Jazz - недорогий "японець"

Якщо бюджет невеликий, варто придивитися до Honda Jazz або Ford Fusion. Що стосується Джаза, то свіжі екземпляри, випущені 2019-2020-го, вражають так само, як їхні попередники 2014-го. Можна знайти добротні екземпляри другого покоління з розумним пробігом. Проте варто перевірити гальмівні диски – тут приводів для скарг більше, ніж хочеться. Але в інших областях Джаз процвітає. Випробувачі дають хороші оцінки підвісці, шасі та вихлопній системі, а втрата масла не відома маленькому «японцю» навіть у похилому віці.

Ford Fusion ще дешевший, але довговічний. Невеликий автомобіль, який тепер замінено на B-Max, нерідко можна знайти без серйозних проблем. Зацікавленим особам рекомендується звернути особливу увагу на вихлопну систему.

Ford Fusion - практичний субкомпактвен, який більше не випускають

Досліджуючи найпопулярніші марки автомобілів, експерти виділили кілька найбільш витривалих моделей «у віці», здатних без істотних втрат переступити 10-річний рубіж:

  • Mercedes-Benz: найбільше моделей з високими оцінками в A, B та E-класах, GLK та SLK (E-Class взагалі вражає хорошими показниками, входячи до десятки кращих у 4 вікових категоріях, проте це стосується більше моделей у формі купе , в інших справи не так добре). Окремої похвали удостоїлися вантажопасажирські фургони Vito/Viano.
  • Audi показує найкращі результати з TT, A1, A6, Q3 та Q5.
  • BMW: 1 Series.
  • Mazda виграє завдяки Mazda 2, 3 та CX-5, інші моделі справляються гірше.
  • Хонда: Jazz.
  • Skoda: Octavia Combi.
  • Toyota: Corolla та Avensis.
  • Kia: CEED.
  • Suzuki: SX4 S-Cross.
  • Hyundai: i30.
Volvo V40 - п'ятидверний "швед" компактного класу

У колекції Volvo лідирують V40, S80, S60/V60 і XC 60. Opel продовжує радувати Insignia і Astra, а Ford – лінійками пікапів F-серії та Фокусів, включаючи компактвени C-Max/Grand С-Мах; Серед мікроавтобусів також відзначився Renault Master. Але ніхто з них з точки зору надійності не може конкурувати з Porsche 911, у якого відсоток браку в кожній віковій категорії становить менше половини середнього рівня.

Загалом офіційні експерти зазначають, що найякісніші та найнадійніші – насамперед німецькі моделі преміум-класу. У той же час багато приватних користувачів вважають, що американці, японці і корейці будують машини краще за європейців. «Німці» надто наворочені, отже, частіше ламаються і набагато дорожчі у ремонті. «Французи» та «італійці» теж досить вибагливі. Коли справа доходить до довговічності, неможливо обійтися без Тойоти та Хонди, Джипа, Рама, Шеві та Форда.

У нас по-старому «рулять» радянські раритети та «азіати». Але зараз багато чудових автомобілів, включаючи доблесних “японців”, будується на європейських просторах у спрощеному, “дешевому” режимі для місцевих споживачів, включаючи жителів України. Це теж поганий критерій: тут інша трудова етика та інший підхід до співвідношення ціни/якості, спрямований головним чином на зниження собівартості.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про 10 недорогих автомобілів в Україні, які можна брати і не боятися за їхню якість

Advertisement
Теги: , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню