Експерти регулярно проводять різні опитування щодо автотематики, в яких беруть участь тисячі водіїв. Зокрема, були названі автомобілі, що найбільше розчарували 2022 року, власники яких за жодних обставин не купили б їх знову. Так це дані за результатом 2022 року, але вартими уваги вони будуть довго. Опитування аналітиками Consumer Reports та інших агентств проводилося за двома критеріями: хотіли б автовласники купити свій автомобіль знову і чи виправдала машина очікування. Результати виявилися трохи несподіваними.
1. Toyota C-HR
Компактний паркетник готові знову придбати лише 29% нинішніх власників. І це незважаючи на те, що він яскравий, стильний, ідеальний для активного способу життя.
Можливо, саме через те, що він надто привертає увагу, більшість автолюбителів від нього відмовляються. Крім цього, водіям не подобається нестача потужності, слабкий двигун, низький кліренс, поганий бічний огляд, маленький багажник, низька якість обробки салону, погана шумоізоляція, незручність розміщення на задньому ряду, відсутність деяких корисних опцій (зокрема, обігріву керма) та недостатня місткість цього авто.
2. Ford Ecosport
Володіння цією машиною у позитивному ракурсі оцінили лише 30% автомобілістів. Саме стільки готові придбати компактний Форд Екоспорт із оригінальною зовнішністю повторно. Серед недоліків водії відзначають тісний салон, недостатній огляд за рахунок маленьких вікон та широких стійок, погану роботу штатного обігрівача, неякісне складання, маленьке багажне відділення, відсутність деяких корисних опцій та неадекватність ціни.
3. Chevrolet Trax
Цій машині готові зберегти вірність 37% респондентів. Міні-кросовер для американського авторинку має трициліндровий турбований двигун об’ємом 1,2 л потужністю 139 к.с., агрегований з шестиступінчастою коробкою-автомат. Власники незадоволені жорсткою підвіскою, низькою якістю шумоізоляції, відсутністю клімат-контролю.
4. Volkswagen Atlas Cross Sport
Більшість власників цього п’ятимісного купеподібного паркетника, який за габаритами більший за Tiguan, але менший за Touareg, шкодують про його покупку. Купити цей німецький позашляховик, який продається на Заході, знову готові лише 38% автомобілістів.
Для американських споживачів його випускають із турбованим мотором об’ємом 2,0 л потужністю 238 к.с або з атмосферним двигуном об’ємом 3,6 л потужністю 280 к.с. Обидва силові агрегати працюють у парі з восьмиступінчастою трансмісією. Власники відзначають низьку продуктивність та недостатню надійність цього автомобіля.
5. Mercedes-Benz GLB
Цей автомобіль до повторного придбання розглядають 39% поточних власників. Переважна більшість залишилися незадоволені цією машиною. Незважаючи на те, що виробники позиціонують своє дітище як розкішний автомобіль з виразним дизайном і як додаткові плюси акцентують увагу на системі MBUX і семи посадкових місцях, водії це не оцінили.
Вони відзначають низький рівень шумоізоляції, незручні крісла, відсутність електричних регулювань сидінь та ключового доступу до базової комплектації.
6. Infiniti QX50
Японське авто преміум-класу з фактурним, рельєфним та елегантним кузовом готові знову купити 40% опитаних власників.
Це той випадок, коли автолюбителі розчаровуються в дорогих машинах, віддаючи перевагу бюджетнішим моделям. Їм не до вподоби якість комплектуючих, некоректна робота системи старт-стоп, відсутність докатки в початковій комплектації, слабке ближнє світло, неможливість відключити повний привід, занадто велика витрата палива. За запропонованою зовсім не низькою ціною авто могло б бути позбавлене цих недоліків.
7. Nissan Rogue Sport
Продовжувати володіти автомобілями цієї марки виявили бажання 42% нинішніх власників. На ринку Північної Америки субкомпактний паркетник дебютував у 2007 році. До речі, у Канаді він продовжує називатися Qashqai.
Водіям не подобається низький рівень шумоізоляції, бічні дзеркала із величезною мертвою зоною, маленьке багажне відділення, надто простий салон. Та й зовнішнім виглядом машини багато хто залишився незадоволеним.
8. Mercedes-Benz GLA
Купити цю німецьку машину знову готові 45% автомобілістів з Європи. Люксовий кросовер побачив світ наприкінці 2013 року. В Україні дана модель непопулярна переважно через досить високу вартість. До того ж вона маленька, тож вкладатися в невелике авто за високою ціною автомобілісти не бачать сенсу.
Крім цього, серед недоліків водії відзначають занижений кліренс, слабке днище, помилки в системах безпеки, висока витрата палива, невеликий об’єм багажного відділення, механічне регулювання нахилу спинки сидінь, недостатність огляду через лобове скло. Особливо це незручно водіям високого зросту.
9. Jeep Compass
Цей симпатичний позашляховик розглядають до повторного придбання 46% опитаних власників. В основному через не виправдано високу ціну. Крім високої вартості є такі недоліки:
- непривабливий дизайн;
- погана поведінка в умовах бездоріжжя;
- низька ліквідність;
- висока витрата палива;
- низька якість електроніки та пластику в салоні.
10. Jeep Renegade
Цьому автомобілю готові зберегти вірність також 46% респондентів. Компактний позашляховик сегмента SUV має потужність 110 к.с. До 100 км/год. він розганяється за 11,8 сек. Середня витрата пального становить 6 л на 100 км. Об’єм паливного бака – 48 л.
Але власники незадоволені поганою стійкістю та керованістю на високих швидкостях, низькою шумоізоляцією, незручним регулюванням крісел. І, незважаючи на заявлені 6 л на 100 км, насправді “Джип” споживає всі 11 л! Високу витрату пального відзначають усі власники цього авто.
11. Cadillac XT4
Придбати цей автомобіль знову готові лише 47% нинішніх власників. Насамперед автолюбителі виявилися не готовими до компактного формату, незвичного для цієї марки. Є й інші претензії:
- низьке розташування переднього бампера;
- невдалі налаштування підвіски;
- недостатньо об’ємний багажник;
- високе споживання пального;
- дорожнеча в обслуговуванні.
12. Volkswagen Taos
Бюджетне авто від знаменитого німецького концерну вийшло сирим, незважаючи на те, що виробники постаралися оснастити його відповідно до сучасних потреб. Через часті поломки Volkswagen Taos опинився в рейтингу найпроблемніших автомобілів. Розчарування машиною позначилося на тому, що знову купити її побажали лише 48% респондентів.
Власники відзначають погану оглядовість, «задумливість» робота DSG, некоректну роботу штатного обігрівача, низьку посадку. Дана модель більше до душі автоледі, ніж чоловікам.
13. Kia Seltos
Бюджетний південнокорейський паркетник претендував на звання хіта. Але машина засмутила своїх власників. Купити Kia Seltos знову готові лише 48% респондентів. Ось деякі з її недоліків:
- слабка шумоізоляція;
- некоректні налаштування адаптивного круїз-контролю;
- злітання налаштувань електроніки;
- некоректна робота індикаторів тиску в шинах;
- маленькі бризковики на колесах;
- розмиття світлотіньової межі на ближньому світлі;
- жорстка підвіска.
14. Nissan Kicks
Цю машину купили б знову 49% поточних власників. Сімейний позашляховик випущений як альтернатива бюджетному Juke, який вийшов успішним, але надто епатажним і дорогим. Що ж стосується Kicks, то власників не влаштовує низький моторесурс двигуна, незручність у ремонті та обслуговуванні, нестійкість на високих швидкостях, тісний салон, поганий запуск у морози та велика витрата бензину.
15. Kia Forte
Цей автомобіль купили б знову 51% опитаних власників. У третьому поколінні седана змінилися шасі та силова структура кузова. Виробники покращили електроніку. Але все ж таки недоліків уникнути не вдалося. Автовласників не влаштовує:
- слабке лакофарбове покриття;
- поганий огляд через лобове скло із-за широких стійок;
- низька якість шкіряної оббивки салону;
- жорстка підвіска;
- низька посадка;
- шумність.
16. Nissan Altima
У рейтингу цей автомобіль на тому самому рядку, що й попередній, з показником 51%. Автовласникам не подобається висока витрата палива, низький дорожній просвіт, бідне оздоблення салону, слабке головне світло.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про найекономніші дизельні авто за останні 25 років. У них витрата пального менше 4 л/100 км!