Новини
0

Як повернути автомобільним фарам колишній блиск без зайвих “клопотів”

Якщо ви помітили, що фари поступово тьмяніють і гірше світять, не пробуйте просто вимити їх – це все одно нічого не дасть. Причина помутніння полягає не в пилі і бруді. Справа в дрібних, іноді мікроскопічних подряпинах, які з’явилися на поверхні. У цьому випадку заміна фар або полірування допоможуть. До речі, з останнім варіантом можна впоратися самостійно. Як повернути автомобільним фарам колишній блиск і прозорість – читайте в нашому матеріалі.

 

1. Чому тьмяніють фари

Тьмяні фари

Не так давно автомобільна оптика виготовлялась виключно зі скла. Цей матеріал добре пропускає світло, міцно витримує подряпини і легко чиститься. Проте його головний недолік – крихкість. Скляні фари ламаються, утворюючи гострі осколки, що становить додаткову загрозу у разі ДТП. З часом виробники стали переходити на більш міцний матеріал – пластик. Сьогодні більшість фар виготовляється саме зі спеціального полікарбонату або акрилу.

Проте пластик м’якший, ніж скло, тому він більш чутливий до зовнішніх впливів. Під час руху на нього потрапляють часточки дорожнього покриття, пісок, гравій. Все це залишає помітні і приховані подряпини на фарах. А з часом під впливом ультрафіолету їх прозорість погіршується.

Шкодить фарам і неправильний догляд: протирання сухими ганчірками, жорсткими губками, щітками, скребками для льоду. Усе це залишає дрібні подряпини на поверхні.

 

2. Як повернути прозорість

Що можна зробити для повернення прозорості фар?

Відновлення фар проводиться за допомогою шліфування і подальшого полірування. Верхній шар захисного лаку зі сколами і тріщинками зчищається, оголюючи внутрішню структуру. Її можна залишити як є, але в цьому разі ефект процедури триватиме від сили 3 місяці, а потім фари знову потьмяніють.

Тому після обробки варто нанести захисний шар. Для цього підійде засіб із воском, лак, поліуретанова плівка, нанокераміка. Фінішне покриття збереже результат чищення, і фара буде добре світити набагато довше.

 

3. Вибір засобу для полірування

Чим можна полірувати фари

Для догляду за фарами є спеціальні засоби. Бувають вони декількох видів: одні являють собою набір із двох препаратів – окремо для чищення (з абразивом) і фінішного полірування. Інші – універсальні. Такі пасти одночасно і чистять, і полірують поверхню фар. Під час вибору треба враховувати матеріал фар та їхній стан.

 

Поліролі для скляних фар

Фара зі скла

Скло – це більш міцний і твердий матеріал, ніж пластик, тому подряпини на ньому утворюються значно рідше. Характерні пошкодження – це різні ступені сколів, які можуть бути відремонтовані.

Найчастіше причиною погіршення пропускання світла є вдерті бруд, пил, частинки комах. У цьому випадку достатньо просто добре помити і просушити скло.

 

Пластикові фари

При обробці пластикових фар потрібно звертати увагу на температуру матеріалу

Під час полірування потрібно враховувати, що робота з синтетикою вимагає великої акуратності. Перш за все, пластик не можна нагрівати, оскільки високі температури погано впливають на його оптичні властивості.

Якщо будете полірувати вручну, перевіряйте, чи не нагрівся пластик. Періодично робіть перерви, щоб дати йому охолонути. А якщо вирішите працювати шліфувальною машинкою, то стежте, щоб швидкість не перевищувала 1500 об./хв.

 

4. Підготовка до полірування

Для початку потрібно оцінити стан фар

Насамперед необхідно оцінити стан фар і визначити, де помутнів матеріал: зовні, зсередини, з одного боку або на всій поверхні. Якщо пластик помутніє з внутрішньої сторони, фари доведеться зняти. При зовнішніх пошкодженнях їх можна залишити на місці. У цьому разі треба заклеїти прилеглі ділянки скотчем або малярською стрічкою, щоб під час полірування ненавмисно не подряпати ЛФП.

 

5. Варіанти полірування

Повернути фарам прозорість і яскравість можна різними способами.

 

1. Полірування пастою вручну

Поліруємо фари пастою

Для роботи знадобиться паста, губки, вода і шматки тканини.

Послідовність операції:

 • на вимиту і просушену поверхню нанести препарат, рівномірно розподілити;
 • втирати круговими рухами, уникаючи сильного натискання, щоб заново не подряпати фару;
 • змити препарат, обсушити поверхню чистою тканиною.

 

2. Полірування машинкою

Шліфувальна машинка для полірування фар

Якщо не хочеться возитися з фарами вручну, можна скористатися шліфувальною машинкою, дрилем або шуруповертом. Знадобиться також паста, 2-3 кола, вода, чисте ганчір’я. Порядок роботи такий:

 • Нанести на поверхню поліроль, розподілити по поверхні.
 • Встановити на інструмент круг із найгрубішою зернистістю. На низькій швидкості обережно пройтися по всій поверхні, намагаючись не затримуватися на одній ділянці.
 • Періодично змочувати фару водою, щоб уникнути перегріву і розтріскування.
 • Змінити диск на більш делікатний, трохи збільшити швидкість обертів. Повторити операцію. Якщо результат задовольнив, то прибрати залишки засобу, промити водою поверхню і просушити.
 • Нанести фінішний поліроль. Втерти засіб, використовуючи диск із найделікатнішим покриттям.
 • Видалити залишки засобів і протерти мікрофіброю.

3. Полірування наждачним папером

Шліфування поверхні фари

Для роботи потрібні абразиви з різним ступенем зернистості, тазик із водою, чисті бавовняні шматки:

 1. Шліфувати поверхню грубим абразивом (600-800 P), часто змочуючи водою, щоб уникнути перегріву матеріалу. Занадто інтенсивно натискати не треба, інакше з’являться глибокі подряпини. Намагатися, щоб поверхня була оброблена однаково.
 2. Закінчивши грубе чищення, промити і висушити фару. Повторити операцію, але вже більш м’яким наждачним папером (1000-2000 Р).
 3. Очистити поверхню від засобу.
 4. Нанести поліроль, втерти його м’якою ганчіркою.
 5. Прибрати залишки препарату. Повернути фару на місце.

 

4. Полірування розчинником

Як розчинник можна використовувати ацетон

Такий метод більш витратний і вимагає певної вправності. Для роботи потрібен розчинник (ацетон або інші засоби), металева ємність з довгим носиком і адаптером живлення, а також рукавички, захисні окуляри, респіратор. Працювати слід на вулиці або в добре провітрюваному місці.

 • Підготувати фару до обробки, зачистивши поверхню машинкою або вручну.
 • Залити розчинник у кухоль, підігріти його до утворення пари.
 • Піднести носик до поверхні, обробити парою, рухаючись з однаковою швидкістю. Гарячий розчинник зніме зіпсований шар, і фара стане прозорою.
 • Прибрати з поверхні залишки конденсату, промити і висушити. Нанести фінішне покриття.

 

5. Полірування зубною пастою

Використовуємо зубну пасту для полірування фар

Багато автовласників вважають засіб для зубів непоганим аналогом автохімії. Якщо вирішите наслідувати їхній приклад, враховуйте, що метод спірний, і не всі майстри його вітають. Не забувайте, що працювати з пастою треба акуратно, інакше можна сильніше зіпсувати поверхню.

Вибирайте нейтральний засіб: без відбілювачів і додаткових компонентів у вигляді масла і фарбувальних відварів. Порядок роботи:

 • Нанести пасту на підготовлену поверхню.
 • Втирати акуратно, дотримуючись однієї швидкості і несильного натиску.
 • Коли поверхня очиститься до прозорості, промийте її водою і обсушіть чистим ганчір’ям.
 • На завершення нанесіть полірувальний засіб, щоб закріпити результат.
 • Замість пасти можна скористатися зубним порошком. Але не сухим, а розведеним у воді до кашоподібного стану, щоб не подряпати поверхню ще сильніше.

6. Полірування лимоном

Для полірування фар підійде навіть лимон

Можна скористатися як натуральним соком, так і лимонною кислотою. Але в останньому випадку препарат краще розвести в невеликому обсязі води до повного розчинення частинок. Порядок дій аналогічний попереднім способам: нанести, обережно потерти, промити і просушити.

 

7. Полірування пастою ДОІ

Нарізана паста ДОІ

Цей засіб чудово підійде для роботи зі скляними фарами. Використовувати краще пасти з різним ступенем жорсткості. Найгрубіша, з великими частинками – №4. А найбільш делікатна, придатна для фінішної обробки – №1.

Перед поліруванням нанести пасту з найбільшим абразивом на бавовняний або вовняний шматок тканини, попередньо змочений в очищеному бензині. Потім розподілити рівним шаром по поверхні тканини, яка буде стикатися з фарою. Після цього обернути ще одним клаптем, щоб частинки абразиву не подряпали пластик.

Протирати підготовлену фару 5-7 хвилин спочатку пастою №4, потім №3, на останньому етапі – №1. Залишки засобу видалити, відполірувати м’якою ганчіркою без пасти. Нанести фінальний шар, використавши препарат із воском.

Як бачимо, повернути фарам блиск і прозорість можна різними способами. Для цього зовсім не обов’язково звертатися в автосервіс. Головне, правильно підібрати препарат і зробити все максимально акуратно і послідовно.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати як за 100 грн набагато покращити продуктивність автомобільного кондиціонера

 

➡Підпишись на нас в – Google НОВИНИ, щоб отримувати більше цікавих новин про авто!

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню